Innowacyjny WF dla dziewczyn

Jak zachęcić uczennice do udziału w zajęciach wychowania fizycznego? To pytanie zadaje sobie wielu uczestników programu WF z Klasą.  Na szczęście nasi nauczyciele znajdują na nie szybką odpowiedź, organizując ciekawe lekcje. Pan Rafał Warzecha z Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach znalazł receptę na 100% zaangażowanie dziewczyn w WF. Jaką ma receptę na sukces? czytaj dalej »

W Olsztynie gimnazjaliści polubili rozgrzewki

Rozgrzewki to często trudny temat wśród uczniów. Wszyscy wiemy, że są niezbędne, a jednak często traktujemy je jako zło konieczne…W Gimnazjum im. Kaspra Karlińskiego w Olsztynie nauczyciele postanowili odwrócić te trendy – i to z jakim sukcesem! Analizując wyniki ankiet, okazało się, że pomimo częstego podkreślania przez nauczycieli wf znaczenia rozgrzewki na każdej lekcji, wielu uczniów czytaj dalej »

Festiwal Otwartej Edukacji już za nami!

Za nami Ogólnopolski Festiwal Otwartej Edukacji, który odbył się 5 i 6 czerwca 2016 roku w Narodowym Instytucie Audiowizualnym w Warszawie. Mimo iż była to zupełnie nowa odsłona Olimpiady Pomysłów, nie mogło zabraknąć aktywności fizycznej. Zachęcamy do zapoznania się z relacją z tego wydarzenia. Dziękujemy wszystkim gościom, ekspertom i uczestnikom z całej Polski za Wasz aktywny czytaj dalej »

Ścieżka edukacyjna – jak opisać jej realizację po II semestrze?

Jeszcze tylko 3 tygodnie do końca III edycji programu WF z Klasą. Jako, że ścieżki edukacyjne są najbardziej rozbudowanymi zadaniami w tym roku, podpowiadamy Wam jak opisać ich realizację po II semestrze. W swojej relacji na blogu uwzględnijcie odpowiedzi na poniższe pytania pomocnicze: Zadania dla WF-isty 1. PROJEKT EDUKACYJNY Jaki był temat i cel projektu? czytaj dalej »

Zakwalifikowane zespoły na Ogólnopolski Festiwal Otwartej Edukacji.

Serdecznie dziękujemy za nadesłane zgłoszenia na tegoroczny Festiwal. Cieszymy się ze wszystkich nadesłanych propozycji. Wybraliśmy 12 zespołów, które podzielą się pomysłami na WF z Klasą. Poniżej zamieszczamy zespoły, z którymi zobaczymy się 5 i 6 czerwca w Warszawie. Uwaga! Do wszystkich zakwalifikowanych zespołów jeszcze dziś zostanie wysłany mail z najważniejszymi informacjami dotyczącymi udziału w Festiwalu.   LISTA czytaj dalej »

Chorzowski Bank Pomysłów czyli o efekcie motyla na Śląsku

Nasza wiara w uczestników programu i nauczycieli wychowania fizycznego zdecydowanie nie słabnie – zwłaszcza widząc ich fantastyczne działania! Niejednokrotnie w dziale „wieści ze szkół” pokazywaliśmy, co ciekawego dzieje się w polskich szkołach. Często zachęcamy Was do inspirowania się pomysłami innych, próbowania nowych rzeczy, tworzenia sieci wsparcia. To co zawsze nas cieszy, to wymiana dobrych praktyk, czytaj dalej »

Twój sposób na przewrót na WF-ie rozstrzygnięty!

Nasza kwietniowa akcja pokazała, że jesteście kreatywni i pomysłowi, a Wasi uczniowie nie mogą narzekać na nudę podczas zajęć.  Z dużym zainteresowaniem i przyjemnością czytaliśmy o Waszych sposobach na przewrót na WF-ie. Dziękujemy wszystkim nauczycielom za świetne scenariusze lekcji, kampanie społeczne i filmy.  Poniżej zamieszczamy wyniki akcji i serdecznie GRATULUJEMY nagrodzonym Kategoria: scenariusz lekcji I czytaj dalej »

css.php