Blogi CEO

computer-768608_640Jak już wiecie z naszych wcześniejszych wpisów blogowe szaleństwo ruszyło na jesieni. Uczestnicy najnowszej edycji „Włącz się. Młodzi i media” przystąpili do akcji CEO zachęcającej do założenia własnego bloga, wszystko po to, aby  dokumentować swoje działania i stać się jeszcze bardziej medialnym.

Co się  u nich dzieje? Jak wyglądają obecnie blogi? Sami byliśmy ciekawi.

Założyciele bloga Medi@lni http://blogiceo.nq.pl/zspmodlnica/ postanowili wyjść naprzeciw społecznej znieczulicy, która niestety ostatnio stała się obecna w naszym społeczeństwie. Wystarczy spojrzeć na osoby, które mijamy w komunikacji miejskiej, sklepie, szkole czy pracy- przeważają spuszczone głowy, brak kontaktu wzrokowego, a czasami nawet powiedzenie życzliwego Dzień dobry odchodzi w zapomnienie. W ramach propagowania życzliwości, uczniowie zorganizowali Dzień Życzliwości. Samorząd uczniowski wraz panią pedagog witał uśmiechem każdego ucznia wchodzącego do szkoły. Dodatkowo uczniowie sporządzili karteczki zapisane miłymi wyznaniami i pozdrowieniami, które przypinali do specjalnej Tablicy Życzliwości. Pedagog tego dnia stała się reporterem uwieczniającym promienne uśmiechy uczniów. Sporządzono na ich bazie filmik promujący życzliwą atmosferę w szkole. Niebawem zostanie rozstrzygnięty konkurs na najbardziej uśmiechnięte zdjęcie.

Z kolei autorzy bloga Piątka w Cyberprzestrzeni http://blogiceo.nq.pl/piatkawcyberprzestrzeni/ dostarczają swoim czytelnikom cennej wiedzy na temat pierwszej pomocy. Zamieścili krótkie filmiki z poradami co należy robić w sytuacji zagrożenia życia, które zajęły zaszczytne I i II miejsce w konkursie zorganizowanym przez Urząd Miasta Chorzów.  Interesują ich głównie tematy związane z ochroną bezpieczeństwa życia. Idąc za ciosem, udali się na wycieczkę do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, gdzie zwiedzili najnowocześniejszą w Polsce salę edukacyjną. Przekonali się o konsekwencjach braku wentylacji na podstawie symulacji sytuacji z wykorzystaniem tzw. „dymu filmowego”.

Koordynatorzy bloga Fantastyczni http://blogiceo.nq.pl/fantastyczni/ do bycia medialnymi podchodzą bardzo poważnie. Pracują nad gazetką szkolną „GimŻycie”, promują szkolne talenty, obserwują życie kulturalne, a nawet uczestniczą w spotkaniach poetyckich.  Z okazji świąt Bożego Narodzenia zamieścili poruszający wpis, w którym podzieli się swoimi refleksjami na temat święta i związanych z nim tradycjami.

Blog Lekturowa pomoc http://blogiceo.nq.pl/lekturowapomoc/ zawiązał się w ramach szkolnego koła dziennikarskiego. Uczniowie podeszli do sprawy bardzo ambitnie. Kierując się zasadą, że bycie dziennikarzem to przede wszystkim misja służenia innym, zdecydowali zająć się problemem czytelnictwa i zachęcać czytelników swojego bloga do czytania książek w ramach autorskiej kampanii Sukces zaczyna się od czytania. Zamieszczają motywacyjne wpisy przedstawiające korzyści płynące z lektury książek,  a w wolnej chwili nakłaniają do sporządzania noworocznych postanowień. Ich determinacja i pasja zasługują na podziw.

Jesteśmy pod wrażeniem zaangażowania wszystkich blogerów. Mamy nadzieję, że zapał będzie im towarzyszyć również w kolejnych miesiącach pracy. Są dowodem na to, że bycie medialnym to czysta przyjemność.

 

Kategorie Bez kategorii, Włącz się! Młodzi i media | Zostaw komentarz

Akcja medialna: Trailery książkowe

Drogie Uczennice i Drodzy Uczniowie, ogłaszamy pierwszą w tej edycji AKCJĘ MEDIALNĄ!

AKCJA MEDIALNATrailery filmowe to najpopularniejsza współcześnie forma promocji filmów. Są obecne przed projekcjami w kinach, na portalach filmowych w Internecie, na serwisach internetowych takich jak youtube, dołączane są do płyt dvd jako materiały dodatkowe lub bezpośrednie formy reklamy poprzedzające projekcję. Ich krótsze wersje promują filmy także w radiu i telewizji.

Lubicie oglądać trailery? A może sami chcielibyście stworzyć trailer?

Mamy dla Was propozycję. W związku z tym, że mijający 2016 rok został uznany rokiem czytelnictwa jedna z naszych liderek opracowała dla Was zadanie polegające na przygotowaniu trailera wybranej książki.

Zadanie wyjaśni Wam Agnieszka Halicka – Liderka Edukacji Medialnej CEO z Zespołu Szkół nr 2 w Konstancinie-Jeziornej. Zapraszamy do obejrzenia filmiku i wysłuchania treści zadania.

YouTube Preview Image

Zadanie możecie wykonać w pojedynkę bądź w zespołach do 4 osób. Pamiętajcie o przestrzeganiu praw autorskich twórców przygotowując trailer o książce.

Filmiki z Waszymi trailerami umieśćcie na wybranym serwisie internetowym (takim jak np. vimeo, youtube) i linki prześlijcie na adres: katarzyna.grubek@ceo.org.pl do 4 grudnia.

Pamiętajcie, aby w treści maila napisać:

  • imiona i nazwiska autorów – uczniów
  • imię i nazwisko nauczyciela – opiekuna
  • adres mejlowy nauczyciela
  • oraz pełną nazwę szkoły.

Autorki i autorzy trzech najciekawszych trailerów otrzymają od nas upominki!

Powodzenia!

Kategorie Akcja medialna, Bez kategorii, Włącz się! Młodzi i media | Zostaw komentarz

Liderki po warsztatach

Tym razem grupa naszych liderek spotkała się, aby przedyskutować plany na kolejny semestr działań. 

liderki

 

To były intensywne dwa dni pracy.  30 września – 1 października nasze liderki spotkały się w Warszawie, by przedyskutować wszystko to, co udało się osiągnąć w ciągu ostatniego roku. Były podsumowania, przemyślenia, pomysły na przyszłość.

Choć pogoda nas nie rozpieszczała wszystko zaczęło się zgodnie z planem. Po pierwszym powitaniu, przedstawieniu programu przyszedł czas na intensywną pracę.

Zaczęliśmy od podsumowania pracy w poprzednim roku i znalezieniu dwóch przeszkód, który pojawiły się w każdej sieci. Udało nam się poszukać alternatywnych rozwiązań rozwiązania problemów, dzięki metodzie kapeluszy myślowych E. de Bono.

Dzięki uporządkowaniu myślenia udało się wypracować rozwiązania, które nie były oczywiste, a które być może przyniosą skutek w przyszłości.

Kolejnym etapem było zaplanowanie działań w następnym semestrze. Do rozpoczęcia planowania zdecydowaliśmy się wykorzystać metodę myślenia wizualnego. Rysowanie osób, emocji, schematów, skojarzeń wyzwoliło nowe pokłady energii i pobudziło kreatywność.

liderki2Następnego dnia wspólnie wybrałyśmy się na Festiwal Aplikacji Moblinych. To właśnie tam nasze liderki mogły samodzielnie przetestować aplikacje i urządzenia, które warto polecić innym nauczycielom i uczniom.

Czas na podsumowanie szkolenia minął niezwykle szybko. Udało się jednak wypracować nowe rozwiązania i pomysły, które wszyscy uczestnicy sieci będą mieli okazje przetestować już w najbliższym semestrze.

 

Kategorie Bez kategorii | Zostaw komentarz