Liderki po warsztatach

Tym razem grupa naszych liderek spotkała się, aby przedyskutować plany na kolejny semestr działań. 

liderki

 

To były intensywne dwa dni pracy.  30 września – 1 października nasze liderki spotkały się w Warszawie, by przedyskutować wszystko to, co udało się osiągnąć w ciągu ostatniego roku. Były podsumowania, przemyślenia, pomysły na przyszłość.

Choć pogoda nas nie rozpieszczała wszystko zaczęło się zgodnie z planem. Po pierwszym powitaniu, przedstawieniu programu przyszedł czas na intensywną pracę.

Zaczęliśmy od podsumowania pracy w poprzednim roku i znalezieniu dwóch przeszkód, który pojawiły się w każdej sieci. Udało nam się poszukać alternatywnych rozwiązań rozwiązania problemów, dzięki metodzie kapeluszy myślowych E. de Bono.

Dzięki uporządkowaniu myślenia udało się wypracować rozwiązania, które nie były oczywiste, a które być może przyniosą skutek w przyszłości.

Kolejnym etapem było zaplanowanie działań w następnym semestrze. Do rozpoczęcia planowania zdecydowaliśmy się wykorzystać metodę myślenia wizualnego. Rysowanie osób, emocji, schematów, skojarzeń wyzwoliło nowe pokłady energii i pobudziło kreatywność.

liderki2Następnego dnia wspólnie wybrałyśmy się na Festiwal Aplikacji Moblinych. To właśnie tam nasze liderki mogły samodzielnie przetestować aplikacje i urządzenia, które warto polecić innym nauczycielom i uczniom.

Czas na podsumowanie szkolenia minął niezwykle szybko. Udało się jednak wypracować nowe rozwiązania i pomysły, które wszyscy uczestnicy sieci będą mieli okazje przetestować już w najbliższym semestrze.

 

Kategorie Bez kategorii | Zostaw komentarz

złote blogi

15578_1436445411Koniec roku szkolnego już za chwilę – to znak, że najwyższy czas podsumować rok aktywności na blogach uczniowskich prowadzonych w programie „Włącz się. Młodzi i media”. Przede wszystkim chcieliśmy bardzo podziękować wszystkim uczestnikom, którzy z zapałem włączyli się w nasz program i tworzenie blogów.

Zgodnie z zapowiedziami przyznaliśmy odznaki, które są formą wyróżnienia aktywnych blogerów – uczniów i uczennic – docenienia ich pracy na blogu związanej z działaniami w programie. Srebrną odznakę otrzymały te blogi, które były aktywne przez jeden semestr. Wytrwali, czyli aktywnie prowadzący bloga przez dwa semestry zostali odznaczeni złotą odznaką. Wszystkim gratulujemy i zachęcamy do pracy w kolejnych edycjach programu.

Czytaj dalej

Kategorie Bez kategorii, Edycja 2015/16, Inspiracje | Komentarzy: 3

Sleeveface – czyli jak niestandardowo wykorzystać książki w szkole

sleeve-kwiatkJak za pomocą nowego zjawiska rozmawiać o manipulacji w mediach, prawie autorskim, perspektywie w fotografii oraz promocji czytelnictwa, pisze Agata Janeczek.

Zainspirowana najnowszym wpisem gimnazjalistów z Działdowa na blogu „Oczytani” o sleeveface i ubieraniu w książkę, postanowiłam zgłębić temat i zaproponować kilka nowych pomysłów na wykorzystanie kreatywnych zdjęć w szkole.

Czytaj dalej

Kategorie Bez kategorii, Edycja 2015/16, Inspiracje, Materiały pomocnicze | Komentarzy: 1

Kampanie uczniowskie – co było, a co przed nami

do preziZachęcamy do obejrzenia kampanii społecznych, które wymyślili i przeprowadzili uczniowie w ramach programu Włącz się. Młodzi i media. Mamy nadzieję, że zainspirują Was one do swoich działań!

A już niedługo zaprezentujemy kampanie uczniowskie, które zostały zrealizowane w 2015/2016.  Chętnych do pokazania swoich spotów zapraszamy na Festiwal Kampanii. Zgłoszenia cały czas trwają.

Zobaczcie co nas czeka podczas Festiwalu i wypełnijcie formularz zgłoszeniowy.

Czytaj dalej

Kategorie Bez kategorii, edycja 2014/15, kampanie społeczne, Warsztaty, konferencje, Wydarzenia, Włącz się! Młodzi i media | Zostaw komentarz