złote blogi

15578_1436445411Koniec roku szkolnego już za chwilę – to znak, że najwyższy czas podsumować rok aktywności na blogach uczniowskich prowadzonych w programie „Włącz się. Młodzi i media”. Przede wszystkim chcieliśmy bardzo podziękować wszystkim uczestnikom, którzy z zapałem włączyli się w nasz program i tworzenie blogów.

Zgodnie z zapowiedziami przyznaliśmy odznaki, które są formą wyróżnienia aktywnych blogerów – uczniów i uczennic – docenienia ich pracy na blogu związanej z działaniami w programie. Srebrną odznakę otrzymały te blogi, które były aktywne przez jeden semestr. Wytrwali, czyli aktywnie prowadzący bloga przez dwa semestry zostali odznaczeni złotą odznaką. Wszystkim gratulujemy i zachęcamy do pracy w kolejnych edycjach programu.

Czytaj dalej

Kategorie Bez kategorii, Edycja 2015/16, Inspiracje | Zostaw komentarz

Sleeveface – czyli jak niestandardowo wykorzystać książki w szkole

sleeve-kwiatkJak za pomocą nowego zjawiska rozmawiać o manipulacji w mediach, prawie autorskim, perspektywie w fotografii oraz promocji czytelnictwa, pisze Agata Janeczek.

Zainspirowana najnowszym wpisem gimnazjalistów z Działdowa na blogu „Oczytani” o sleeveface i ubieraniu w książkę, postanowiłam zgłębić temat i zaproponować kilka nowych pomysłów na wykorzystanie kreatywnych zdjęć w szkole.

Czytaj dalej

Kategorie Bez kategorii, Edycja 2015/16, Inspiracje, Materiały pomocnicze | Komentarzy: 1

Kampanie uczniowskie – co było, a co przed nami

do preziZachęcamy do obejrzenia kampanii społecznych, które wymyślili i przeprowadzili uczniowie w ramach programu Włącz się. Młodzi i media. Mamy nadzieję, że zainspirują Was one do swoich działań!

A już niedługo zaprezentujemy kampanie uczniowskie, które zostały zrealizowane w 2015/2016.  Chętnych do pokazania swoich spotów zapraszamy na Festiwal Kampanii. Zgłoszenia cały czas trwają.

Zobaczcie co nas czeka podczas Festiwalu i wypełnijcie formularz zgłoszeniowy.

Czytaj dalej

Kategorie Bez kategorii, edycja 2014/15, kampanie społeczne, Warsztaty, konferencje, Wydarzenia, Włącz się! Młodzi i media | Zostaw komentarz

Uczniowska gazeta tworzona z wykorzystaniem narzędzi TIK

O tym jak prowadzenie gazetki szkolnej jest świetną metodą na rozwijanie uczniowskich pasji, ale też na kształtowanie w młodych ludziach postaw prospołecznych pisze nasza liderka – Joanna Rzońca.

Prowadzenie gazetki szkolnej jest świetną metodą na rozwijanie uczniowskich pasji, ale też na kształtowanie w młodych ludziach postaw prospołecznych – do tego twierdzenia nie trzeba chyba nikogo specjalnie przekonywać. Młodzi dziennikarze działali w polskich szkołach już kilkadziesiąt lat temu i wydaje się, że w sprawie sposobów prowadzenia gazetki wiadomo wszystko.

Dzisiejsza technologia pozwala nam jednak zmodernizować funkcjonowanie redakcji szkolnego czasopisma oraz uatrakcyjnić finalny produkt wspólnej pracy, którym jest kolejny numer gazetki. Niniejszy tekst prezentuje kilka darmowych i łatwych w obsłudze narzędzi TIK, które znacznie ułatwiają pracę młodym szkolnym dziennikarzom prasowym oraz ich opiekunom i sprawiają, że tworzenie publikacji staje się prawdziwą frajdą.

Czytaj dalej

Kategorie Bez kategorii, Edycja 2015/16, Inspiracje, Teksty eksperckie | Zostaw komentarz