Sleeveface – czyli jak niestandardowo wykorzystać książki w szkole

sleeve-kwiatkJak za pomocą nowego zjawiska rozmawiać o manipulacji w mediach, prawie autorskim, perspektywie w fotografii oraz promocji czytelnictwa, pisze Agata Janeczek.

Zainspirowana najnowszym wpisem gimnazjalistów z Działdowa na blogu „Oczytani” o sleeveface i ubieraniu w książkę, postanowiłam zgłębić temat i zaproponować kilka nowych pomysłów na wykorzystanie kreatywnych zdjęć w szkole.

Czytaj dalej

Kategorie Bez kategorii, Edycja 2015/16, Inspiracje, Materiały pomocnicze | Zostaw komentarz

Kampanie uczniowskie – co było, a co przed nami

do preziZachęcamy do obejrzenia kampanii społecznych, które wymyślili i przeprowadzili uczniowie w ramach programu Włącz się. Młodzi i media. Mamy nadzieję, że zainspirują Was one do swoich działań!

A już niedługo zaprezentujemy kampanie uczniowskie, które zostały zrealizowane w 2015/2016.  Chętnych do pokazania swoich spotów zapraszamy na Festiwal Kampanii. Zgłoszenia cały czas trwają.

Zobaczcie co nas czeka podczas Festiwalu i wypełnijcie formularz zgłoszeniowy.

Czytaj dalej

Kategorie Bez kategorii, edycja 2014/15, kampanie społeczne, Warsztaty, konferencje, Wydarzenia, Włącz się! Młodzi i media | Zostaw komentarz

Uczniowska gazeta tworzona z wykorzystaniem narzędzi TIK

O tym jak prowadzenie gazetki szkolnej jest świetną metodą na rozwijanie uczniowskich pasji, ale też na kształtowanie w młodych ludziach postaw prospołecznych pisze nasza liderka – Joanna Rzońca.

Prowadzenie gazetki szkolnej jest świetną metodą na rozwijanie uczniowskich pasji, ale też na kształtowanie w młodych ludziach postaw prospołecznych – do tego twierdzenia nie trzeba chyba nikogo specjalnie przekonywać. Młodzi dziennikarze działali w polskich szkołach już kilkadziesiąt lat temu i wydaje się, że w sprawie sposobów prowadzenia gazetki wiadomo wszystko.

Dzisiejsza technologia pozwala nam jednak zmodernizować funkcjonowanie redakcji szkolnego czasopisma oraz uatrakcyjnić finalny produkt wspólnej pracy, którym jest kolejny numer gazetki. Niniejszy tekst prezentuje kilka darmowych i łatwych w obsłudze narzędzi TIK, które znacznie ułatwiają pracę młodym szkolnym dziennikarzom prasowym oraz ich opiekunom i sprawiają, że tworzenie publikacji staje się prawdziwą frajdą.

Czytaj dalej

Kategorie Bez kategorii, Edycja 2015/16, Inspiracje, Teksty eksperckie | Zostaw komentarz

Akcja medialna ruszyła na facbooku

IMG_7220

Na naszym facebookowym fanpagu ruszyła akcja medialna. Włączcie się z nami w zabawę.

Wyjaśniamy,
waszym zadaniem jest zrobienie plakatu lub infografiki, który/a będzie zawierał porady jak zadbać o własne bezpieczeństwo w sieci.

Kamil Śliwowski z Fundacji Panoptykon podpowiada wam kilka gotowych rozwiązań, ale to zdecydowanie za mało. Poszukajcie w sieci, poczytajcie, zastanówcie się i stwórzcie własny plakat.

Co ważne:
Korzystajcie z grafik stworzonych przez siebie lub otwartych zasobów. Zbiór grafik możecie znaleźć tutaj:http://otwartezasoby.pl/category/zdjecia-i-grafiki/

Macie, aż cztery strony, na których są linki do serwisów z darmową grafiką.
Jeśli chcecie stworzyć plakat w internetowym narzędziu polecamy wam:http://piktochart.com/ lub https://www.canva.com/

My będziemy z wami przez cały czas, możecie do nas pisać i dopytywać. Swoje plakaty opublikujcie na naszym facebookowym wydarzeniu.

https://www.facebook.com/events/1231930213488125/?active_tab=posts

Kategorie Bez kategorii | Zostaw komentarz