złote blogi

15578_1436445411Koniec roku szkolnego już za chwilę – to znak, że najwyższy czas podsumować rok aktywności na blogach uczniowskich prowadzonych w programie „Włącz się. Młodzi i media”. Przede wszystkim chcieliśmy bardzo podziękować wszystkim uczestnikom, którzy z zapałem włączyli się w nasz program i tworzenie blogów.

Zgodnie z zapowiedziami przyznaliśmy odznaki, które są formą wyróżnienia aktywnych blogerów – uczniów i uczennic – docenienia ich pracy na blogu związanej z działaniami w programie. Srebrną odznakę otrzymały te blogi, które były aktywne przez jeden semestr. Wytrwali, czyli aktywnie prowadzący bloga przez dwa semestry zostali odznaczeni złotą odznaką. Wszystkim gratulujemy i zachęcamy do pracy w kolejnych edycjach programu.

Czytaj dalej

Kategorie Bez kategorii, Edycja 2015/16, Inspiracje | Komentarzy: 3

Sleeveface – czyli jak niestandardowo wykorzystać książki w szkole

sleeve-kwiatkJak za pomocą nowego zjawiska rozmawiać o manipulacji w mediach, prawie autorskim, perspektywie w fotografii oraz promocji czytelnictwa, pisze Agata Janeczek.

Zainspirowana najnowszym wpisem gimnazjalistów z Działdowa na blogu „Oczytani” o sleeveface i ubieraniu w książkę, postanowiłam zgłębić temat i zaproponować kilka nowych pomysłów na wykorzystanie kreatywnych zdjęć w szkole.

Czytaj dalej

Kategorie Bez kategorii, Edycja 2015/16, Inspiracje, Materiały pomocnicze | Komentarzy: 1

Kampanie uczniowskie – co było, a co przed nami

do preziZachęcamy do obejrzenia kampanii społecznych, które wymyślili i przeprowadzili uczniowie w ramach programu Włącz się. Młodzi i media. Mamy nadzieję, że zainspirują Was one do swoich działań!

A już niedługo zaprezentujemy kampanie uczniowskie, które zostały zrealizowane w 2015/2016.  Chętnych do pokazania swoich spotów zapraszamy na Festiwal Kampanii. Zgłoszenia cały czas trwają.

Zobaczcie co nas czeka podczas Festiwalu i wypełnijcie formularz zgłoszeniowy.

Czytaj dalej

Kategorie Bez kategorii, edycja 2014/15, kampanie społeczne, Warsztaty, konferencje, Wydarzenia, Włącz się! Młodzi i media | Zostaw komentarz