Prezentacja końcowa przedsięwzięcia

Końcowa prezentacja przedsięwzięcia

3citybikes

 

 

 

3 Komentarzy

 • 10 czerwca 2014 - 12:57 | Permalink

  Z przyjemnością obejrzałem Waszą prezentację- świetnie podsumowuje działalność zespołu, jest przejrzysta a zaprezentowane w niej przedsięwzięcie aż prosi się o szybką realizację. BTW: czy już była sesja prezentacyjna i pokazaliście ją w klasie/szkole? Jeśli tak, to jaki był odbiór?

  PZdr :)

  • Andrzej Pawelec
   10 czerwca 2014 - 16:09 | Permalink

   Nie, jeszcze jej nie było

 • Sebastian Karpiński
  30 czerwca 2014 - 18:54 | Permalink

  Witam, nazywam się Sebastian Karpiński – zawodowo zajmuje się tworzeniem profesjonalnych biznes planów, oceną przedsięwzięć inwestycyjnych pod kątem ich realności oraz oceną wniosków unijnych dla instytucji publicznych. Pomysł stworzenia systemu wypożyczalni rowerowych w Trójmieście jest bardzo ciekawy. Częściowo jest on wzorowany na systemach miejskich wypożyczalni istniejących w innych miastach: Barcelonie, Warszawie, czy Wrocławiu. Systemy te (oczywiście w większym zakresie, z dużą większą liczbą punktów wypożyczania oraz z zautomatyzowaną obsługą klienta) sprawdziły się, więc nie ma przeciwwskazań, by sukces ten nie mógł zostać powtórzony w okolicach Gdańska, Gdyni i Sopotu. Skupienie się na najważniejszych miejscach w rozpatrywanym obszarze (dworce, miejsca przy plażach i galeriach handlowych) powinno zapewnić pokrycie siecią wypożyczalni całego terenu. Wydaje się, iż planowana kwota do pozyskania na start – 170 000,00 zł może być niewystarczająca do pełnej realizacji planu (wynajęcie lokali, wyposażenie ich, zatrudnienie pracowników i zakup rowerów) i należałoby się zastanowić nad innymi formami pozyskania gotówki. Do tego należy zauważyć, iż miasta wprowadzają podobne systemy we własnym zakresie, co może spowodować pojawienie się bardzo poważnej konkurencji, która nie dość że będzie miała o wiele szerszą sieć, a także będzie mogła proponować niższe ceny. Może warto zacząć prowadzić ten biznes od razu w porozumieniu z władzami samorządowymi? Niemniej pomysł należy uznać za bardzo perspektywiczny i warty realizacji.

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  *

  Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  CommentLuv badge
  css.php