OŚWIETLENIE ROWEROWE

OŚWIETLENIE ROWEROWE

Każdy rowerzysta powinien pamiętać o wyposażeniu swojego roweru w odpowiednie oświetlenie. Światła są niezwykle ważną częścią naszych rowerów, ponieważ zapobiegają wielu wypadkom.

Po wprowadzeniu nowego przepisu 8 października 2013r. nie musimy jeździć cały czas ze światłami. Możemy jeździć za dnia tylko z  czerwonym odblaskiem zamontowanym na stałe z tyłu roweru, natomiast gdy warunki drogowe się pogorszą lub zapadnie zmrok mamy obowiązek zapalić światła.

Rower powinien posiadać:

- co najmniej jedno światło tylne czerwone, odblaskowe,

- co najmniej jedno światło tylne świecące ciągłym, lub migającym światłem,

- co najmniej jedno światło przednie białe lub żółte świecące ciągłym, lub migającym światłem,

- kierunkowskazy – jeśli konstrukcja roweru lub wózka rowerowego uniemożliwia sygnalizowanie zamiaru skrętu ręką.

rower

Dodatkowo rower może być również wyposażony w światła odblaskowe umieszczone na pedałach (żółte), światło odblaskowe (białe) z przodu, dowolną ilość odblasków(żółtych) na kołach – ale co najmniej po jednym na każdym kole, pasek odblaskowy na oponie lub kole.

Z przykrością muszę stwierdzić, że nie wszyscy rowerzyści przywiązują tak dużą wagę do oświetlenia swojego dwukołowca. My zachęcamy wszystkich do bezpiecznej i przepisowej jazdy. Bądźcie widoczni na drodze, szczególnie nocą!

Źródło: http://wrower.pl/prawo/obowiazkowe-oswietlenie-roweru,3172.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php