Najdroższe kawy świata

Kawa ma swoje początki w połowie XV wieku w jemeńskich klasztorach, na półwyspie arabskim, gdzie pierwszy raz z ziaren kawy został przygotowany wywar, który pijemy do dzisiaj. Jeszcze przed końcem XVI wieku kawa była znana w Indonezii, Afryce, Persji, Turcji, obu Amerykach i Włoszech, skąd rozpowszechniła się na pozostałą część Europy. Rocznie produkujemy ponad 6,7 czytaj dalej »

Latte Art i 3D Latte Art

Latte art to sztuka tworzenia za pomocą spienionego mleka aby stworzyć rysunek lub artystyczną formę na powierzchni kawy espresso w filiżance. W sztuce tej wykorzystuje się również syropy i sosy, rozmaite posypki i narzędzia, tj. wykałaczki. Pomysł na tego rodzaju ozdabianie filiżanek kawy powstał w latach osiemdziesiątych. Obecnie Latte Art uważa się już za część czytaj dalej »

Zielona kawa – coś dla ludzi pragnących zrzucić co nieco

Ostatnio bardzo popularna jest zielona kawa, która pomaga podczas odchudzania. Ma właściwości, które w połączeniu z aktywnością fizyczną pomagają spalić zbędną tkankę tłuszczową. Czym się owa, zielona kawa różni od tej tradycyjnej? Tylko i wyłącznie tym, że nie została poddana procesowi palenia, dzięki czemu nie traci swoich właściwości, np. bardzo ważnego kwasu chlorogenowego, dzięki któremu czytaj dalej »

Rozpuszczalną?

Czas dowiedzieć się więcej o… kawie rozpuszczalnej. W tym filmiku dowiemy się między innymi, jak to się dzieje, że ziarna kawy zamieniają się w granulki, które zalewamy gorącą wodą?   Źródło: youtube.com/radekkotarski

Historia kawy

Początki       Początkowo kawa rosła dziko w Etiopii i Arabii. Z jej historią wiąże się pewna legenda, opowiadająca o pasterzu Kaldim, który zauważył, że kozy po zjedzeniu  owoców z jakiegoś krzaka  stają się niezwykle pobudzone.  Pasterz zobaczył, że zwierzęta skubią błyszczące, czerwone owoce pobliskiej rośliny. Postanowił sam spróbować, odważnie rozgryzł owoc i zdumiony czytaj dalej »

Czy kawa jest zdrowa?

Pijąc już naszą kolejną kawę w danym dniu, z pewnością usłyszymy zdanie „Franek, nie pij tyle kawy bo będziesz miał problemy z sercem!”. Ale czy to na pewno prawda?   Źródło: youtube.com/radekkotarski

Coffeemania – aplikacja serwująca kawę

Jeżeli macie ochotę na kawę ale znudziła wam się tradycyjna kawa „sypana”, to aplikacja Coffeemania przyjdzie wam z pomocą. Aplikacja zawiera 250 różnych receptur przyrządzania kawy, od Cafe Latte po Cappuccino i wiele innych. W aplikacji znajdziesz również porady dotyczące sposobu parzenia kawy i jej spożywania, a jeżeli spodobał wam się jakiś przepis i chcecie go mieć czytaj dalej »

Może kawy?

Zamawiając kawę w kawiarni pierwszy raz na pewno zastanawialiście się „Czym różnią się te wszystkie kawy?”. Z pomocą podsyłam wam ciekawą infografikę, na której w uproszczony sposób zostały przedstawione składniki popularnych rodzai kaw. Możecie także spróbować przygotować je w domu. ;) Źródło: salamanderstudio.pl/coffee-types/

Źródła finansowania i działania marketingowe

Zakładając nasze przedsięwzięcie, wzięliśmy pod uwagę przede wszystkim środki własne ale także środki z dofinansowania UE. Środki te, są bezpieczne bo nie występuje ryzyko związane z koniecznością ich zwrotu ale środki te mogą się szybko skończyć, a w przypadku środków z dofinansowania nie istnieje żadne ryzyko.

Rodzaju działalności i rejestracja przedsięwzięcia

Nasze przedsięwzięcie będzie dotyczyło założenia kawiarni w Gdańsku. Zdecydowaliśmy, że funkcją organizacyjno-prawną naszego przedsięwzięcia będzie spółka jawna, ponieważ nie chcemy określać kapitału, a dodatkowe prawa takie jak prawo do nieruchomości są dla nas korzystne. Wybierając rodzaj podatku, zdecydowaliśmy się na opodatkowanie na zasadach ogólnych czyli 18% lub 32%, ponieważ nie przewidujemy dochodu większego niż 85 czytaj dalej »

css.php