Latte Art i 3D Latte Art

Latte art to sztuka tworzenia za pomocą spienionego mleka aby stworzyć rysunek lub artystyczną formę na powierzchni kawy espresso w filiżance. W sztuce tej wykorzystuje się również syropy i sosy, rozmaite posypki i narzędzia, tj. wykałaczki. Pomysł na tego rodzaju ozdabianie filiżanek kawy powstał w latach osiemdziesiątych.

YouTube Preview Image

Obecnie Latte Art uważa się już za część złożonej sztuki baristycznej. Oto przykład tworzenia Latte Art:

Wszystko rozpoczęło się w Japonii. Podczas gdy bariści na całym świecie zbierają ochy i achy na temat płaskich obrazków, które tworzą na kawie, 26- letni Kazuki Yamamoto tworzy na kawie prawdziwe trójwymiarowe rzeźby! Niektóre z nich wychodzą nawet poza brzegi filiżanki i sięgają drugiej, ukazując niesamowite sceny! Artysta potrafi stworzyć prawdziwe małe kawowe dzieła sztuki. Że kawiarnia w której pracuje przeżywa oblężenie. A ponieważ stworzenie trójwymiarowej rzeźby na kawie jest dość czasochłonne, Kazuki prosi, aby goście przychodząc specjalnie na 3D latte art odwiedzali kawiarnie poza godzinami szczytu. Oczywiście coraz częściej ta sztuka naśladowana jest przez innych baristów. O to przykład tworzenia 3D latte art:

YouTube Preview Image

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php