Planowanie rodzaju działalności – Lekcja 5

Nasze przedsięwzięcie będzie dotyczyło sprzedaży kwiatów na różne okoliczności. Również będzie aktywna usługa kwiaty na dowóz. Będzie to przedsiębiorstwo. Organizacja prawna będzie to jawna, osobowa będzie polegać na współdziałaniu osób ale nie na połączeniu kapitału. Pierwszym powodem jest to, że nie ma osobowości prawnej, ale dzięki firmie i wpisowi do rejestru można we własnym imieniu nadawać prawa (np. nieruchomości) i zaciągać zobowiązania (np. kredyt) i pozywać lub być pozwaną. Drugim powodem jest możliwość różnorodnej działalności gospodarczej. W spółkach osobowych podatnikami są wspólnicy. Jest możliwość wyboru podatku liniowego – 19% lub na zasadach ogólnych – 18% i 32%.

 

Akty prawna działalności gospodarczej.

Ustawa z dnia 19 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

Ustawa z dnia 14 grudnia 1994 r. o zatrudnieniu i przeciwdziałaniu bezrobociu.

Ustawa z dnia 16 listopada 2000 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.

www.podatki.biz/akty/1

http://bip.ms.gov.pl/Data/Files/_public/bip/krs/formularze/krs_form_w01.pdf

Jeden komentarz

 • Janusz Żmijski
  23 marca 2014 - 13:03 | Permalink

  Dzień dobry, bardzo podoba mi się ten kwiatowy biznes, choć z drugiej strony wiem, że na moim lokalnym rynku (Łódź) jest dużo firm handlujących kwiatami i trzeba pewnie mieć jakiś nowy wystrzałowy pomysł. żeby się wcisnąć. Może to będą te „kwiaty na dowóz”? :)

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  *

  Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  CommentLuv badge
  css.php