Biznesplan? O co w tym chodzi…

Zajęcia z biznesplanu nr 1:

Rozpoczęliśmy wstępną przygodę z biznesplanem. Opiekun wręczył grupom rozsypankę dotyczącą biznesplanu, którą mieliśmy ułożyć. Dla naszej grupy nie było to zbyt łatwe. ponieważ wiele zagadnień mieszało nam się w głowach i nie mogliśmy dojść do porozumienia. Nadrobiliśmy zaległości w domu i przeanalizowaliśmy wszystkie elementy biznesplanu bez konieczności układania rozsypanki. W drugim etapie zajęć otrzymaliśmy trochę dokumentów, które składały się w pierwszej kolejności z instrukcji oraz formularza konkursowego. Wypełniliśmy kilka formalności, jednak ciąg dalszy na kolejnej lekcji. Podobała nam się ta lekcja, ponieważ coraz bardziej zagłębiamy się w ciekawe elementy prawne, które mogą nam się przydać w życiu.

Zajęcia nr 2:

Z formularzy, które otrzymaliśmy na poprzedniej lekcji wynikało, że jesteśmy grupą wnioskodawców, która chce pozyskać środki na realizację zaplanowanego przedsięwzięcia. W związku z tym, stajemy do konkursu o dofinansowanie naszego przedsięwzięcia – czyli zadanie typowe dla biznesplanu. W formularzach wypełniliśmy wszystkie informacje istotne do stworzenia biznesplanu. Są to głównie nasze plany, wizje, przewidywane wydatki, o których wspominaliśmy już na naszym blogu i wspominam sam na moim portfolio. Wykazaliśmy się w tym zadaniu pożyteczną wiedzą tworzenia takiego dokumentu, ponieważ przed zajęciami, prześledziliśmy kilka pomocnych biznesplanów stowarzyszeniowych. Można stwierdzić, że wykorzystaliśmy wiedzę praktyczną, z unikaniem monotonnych zasad itp. Teraz planujemy „posprzątać” trochę na blogu, gdyż ostatnio zebrało się dużo ważnych tematów, które warto posklejać. Być może ja (osoba, która dodaje posty na blogu) nie powinienem się wypowiadać w liczbie mnogiej, ponieważ część moich kolegów z grupy nie może się dostać na bloga ze względów technicznych i osłabiła się troszkę współpraca. To jest powodem naszego problemu z blogiem… Mimo wszystko, nasz blog nadal ma szansę pozytywnie zaistnieć wraz ze stowarzyszeniem. Ja (Paweł) dodaję posty w imieniu reszty grupy, która pomaga je opracowywać. Szkoda tylko, że ominie nas odznaka za grupową pracę, ale mamy nadzieję, że administracja uwzględni nasze starania i to, że część nie ma możliwości dostępu do bloga.

Jeden komentarz

 • 8 czerwca 2014 - 13:42 | Permalink

  Szanuję to, że tak otwarcie piszecie o swoich problemach. Życzę powodzenia w ich przezwyciężaniu.

  A na blogu warto nie tylko „posprzątać”- mile widziane były także nowe materiały i pomysły :)

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  *

  Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  CommentLuv badge
  css.php