Księgowość

Zajęcia nr 1:

Dowiedzieliśmy się czym jest i jak funkcjonuje księgowość. Księgowość polega na rejestracji w ujęciu pieniężnym, a niekiedy w ujęciu ilościowym, odpowiednio udokumentowanych zdarzeń gospodarczych, które powodują zmiany w majątku jednostki gospodarującej i źródłach jego pochodzenia. Podczas zajęć zostaliśmy podzieleni na grupy.

Kolejne zajęcia:

Po tych zajęciach wiemy jaką umowę można zawierać do określonej pracy. Pomimo awarii sprzętu w naszej pracowni, daliśmy radę wypełnić kserówkę przy pomocy opiekuna oraz telefonów posiadających technologię wi-fi. Podstawę prawną obu umów można znaleźć w kodeksie cywilnym w odpowiednich artykułach. Strony umowy – (umowa zlecenia: zleceniodowaca i zleceniobiorca), (umowa o dzieło: wykonawca i zamawiający). W zleceniu liczy się czas, natomiast w dziele efekt końcowy. Wiedza z tej lekcji przyda się nam w przyszłości, kiedy będziemy zawierać swoją pierwszą umowę :)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php