Zakład Ubezpieczeń Społecznych

15.05.2014r. zajmowaliśmy się pojęciami związanymi z ZUS-em. Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest państwową jednostką organizacyjną posiadającą osobowość prawną, zajmującą się gromadzeniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne obywateli oraz dystrybucją świadczeń (np. emerytur, rent, zasiłków chorobowych lub macierzyńskich) w wysokości i na zasadach ustalonych w przepisach powszechnie obowiązujących. Na lekcji pracowaliśmy tradycyjnie z mapą myśli. Pojęcia takie jak: emerytyra, renta, zasiłki, świadczenia i dodatek kombatancki są już nam znane po dość aktywnej pracy w grupie. Rozdzieliliśmy pracę i przy wypełnianiu kartek dotyczących wyjaśniania pojęć z mapy myśli, byliśmy zadowoleni z pracy. Zabrakło jednak czasu na zrealizowanie wszystkiego tak jak trzeba. Odczuwamy, że nasza grupa jak i cała klasa powoli staje się przemęczona tym wszystkim, jednak jesteśmy już bliżej końcowi, a mimo wszystko każdy wykonuje kawał dobrej roboty. Piszemy zgodnie z prawdą bo nie chcemy ciągle pisać o tym jak to jest pięknie i kolorowo. Druga klasa liceum wymaga od nas dużo wiedzy i nauki, lecz w miarę radzimy sobie z pracą na ekonomii. Cenimy sobie szczerość w naszej grupie i jesteśmy pewni, że administracja nas rozumie, gdyż z pewnością nie jesteśmy jedyni z takimi problemami :)

2 Komentarzy

 • Sylwia
  3 czerwca 2014 - 23:32 | Permalink

  Cieszę się, że wróciliście do systematycznych wpisów. trochę mi tego brakowało…

 • 7 czerwca 2014 - 15:08 | Permalink

  Świetnie, że pomimo nawału bieżących szkolnych zajęć poszliście do, przodu i udało się Wam sporządzić podsumowującą prezentację.

  Rozumiem Waszą sytuację, koniec roku szkolnego to nie przelewki. Zrobiliście jednak „kawał dobrej roboty” i możecie być z siebie dumni.
  :)

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  *

  Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  CommentLuv badge
  css.php