Analiza rynku

Podczas zajęć 11.03.2014r. analizowaliśmy brodnicki rynek pod względem zapotrzebowania na firmy, stowarzyszenia i fundacje, które przyczyniłyby się do rozwoju naszego miasta. Nie mieliśmy zbyt wielkiej siły w grupie, ponieważ ostatnio panuje sezon chorobowy i tego dnia było nas tylko trzech, jednak daliśmy sobie radę. Stwierdziliśmy, że Brodnica potrzebuje instytucji, która jeszcze bardziej wykorzysta jej przeszłość historyczną. W mieście mamy wiele pozostałości po średniowiecznym zamku, a sama historia miasta jest bardzo interesująca, więc stwierdziliśmy, że można to wykorzystać w celach zarobkowych. Obecne instytucje zniżają sie do minimum pod względem turystyki, a my chcielibyśmy jakąś instytucją całkowicie wykorzystać atrakcje historyczne.

Podczas dyskusji postanowiliśmy jednak stworzyć stowarzyszenie jeździeckie skupiające stadniny konne z okolicznych terenów Brodnicy w celu wspólnej współpracy. Polegałoby ono na wspólnym organizowaniu imprez jeździeckich: skoki przez przeszkody, WKKW, zawody ujeżdżeniowe czy zawody typu Western. Takie działania doprowadziłyby do zebrania wielu zwolenników jazdy konnej, wypromowania miasta, gdyż zjeżdżałoby się wielu ludzi z całej Polski i Europy oraz ożywienie gospodarki turystycznej na naszych terenach. Jeden z naszych kolegów (Bronisław),  od 7 lat jeździ konno i dostrzega brak zainteresowania ze strony młodzieży tą dyscypliną sportu, a przecież konie są ważnym symbolem naszego kraju jak pokazuje to historia Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php