Biznesplan

Zajęcia z biznesplanu nr 1:

Rozpoczęliśmy wstępną przygodę z biznesplanem. Opiekun wręczył grupom rozsypankę dotyczącą biznesplanu, którą mieliśmy ułożyć. Dla naszej grupy nie było to zbyt łatwe. ponieważ wiele zagadnień mieszało nam się w głowach i nie mogliśmy dojść do porozumienia. Nadrobiliśmy zaległości w domu i przeanalizowaliśmy wszystkie elementy biznesplanu bez konieczności układania rozsypanki. W drugim etapie zajęć otrzymaliśmy trochę dokumentów, które składały się w pierwszej kolejności z instrukcji oraz formularza konkursowego. Wypełniliśmy kilka formalności, jednak ciąg dalszy na kolejnej lekcji. Podobała nam się ta lekcja, ponieważ coraz bardziej zagłębiamy się w ciekawe elementy prawne, które mogą nam się przydać w życiu.

Zajęcia nr 2:

Z formularzy, które otrzymaliśmy na poprzedniej lekcji wynikało, że jesteśmy grupą wnioskodawców, która chce pozyskać środki na realizację zaplanowanego przedsięwzięcia. W związku z tym, stajemy do konkursu o dofinansowanie naszego przedsięwzięcia – czyli zadanie typowe dla biznesplanu. W formularzach wypełniliśmy wszystkie informacje istotne do stworzenia biznesplanu. Są to głównie nasze plany, wizje, przewidywane wydatki, o których wspominaliśmy już na naszym blogu i wspominam sam na moim portfolio. Wykazaliśmy się w tym zadaniu pożyteczną wiedzą tworzenia takiego dokumentu, ponieważ przed zajęciami, prześledziliśmy kilka pomocnych biznesplanów stowarzyszeniowych. Można stwierdzić, że wykorzystaliśmy wiedzę praktyczną, z unikaniem monotonnych zasad itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php