To już jest koniec..

Nie zrealizowaliśmy naszych wszystkich celów wymienionych w poprzednim wpisie. Ten program jak dla nas miał zbyt małą podstawę teoretyczną potrzebną do olimpiad. Wymagał poświęcenia nad wyraz cennego czasu. Z umiejętnościami praktycznymi było już nieco lepiej, pracowaliśmy z różnymi formularzami i tworzyliśmy proste analizy. Najlepiej zrealizowaliśmy poprawę naszych umiejętności miękkich, ponieważ praca i dyskusja w grupowania, czytaj dalej »

Biznesplan

Aby zacząć przedstawię misję naszej firmy: ” Zdobyć znaczną część segmentu dzięki niskiej cenie i jakości naszych produktów. Następnie ruszyć na rynki innych krajów”, jest ona krótka, treściwa i osiągalna.   Prowadzimy małą firmę, pomimo to zauważamy duży potencjał w naszych planach. Dzięki zapałowi i skupienie na zdobyciu dużego segmentu rynku a nie na szybkich czytaj dalej »

Wybór formy opodatkowania.

Podczas zajęć dyskutowaliśmy o wyborze formy opodatkowania. Postaram się tutaj przedstawić poniżej nasze wnioski. 1. Podatek PIT na zasadach ogólnych jest dobrym rozwiązaniem gdy nasze zarobki nie przekroczą progu. Umożliwia nam odliczenie kosztów uzyskania przychodu i dostępnych ulg podatkowych. Wiąże się też ona z koniecznością prowadzenia księgi przychodów i rozchodów. 2. Podatek PIT opcja liniowa, czytaj dalej »

Rachunek

Marketing

Podczas zajęć dyskutowaliśmy na temat jakiej kampanie reklamową. Uznaliśmy że nie stać nas na drogie reklamy w dużych mass mediach. Chcemy wykorzystać stosunkowo tanie ale dla naszych klientów bardziej oddziałujące formy. Dla klientów instytucjonalnych, dla których przewidzieliśmy prezenty okolicznościowe, najlepsze będzie zaoferowanie egzemplarzy darmowych. Mamy nadzieję, iż to doprowadzi do upowszechnienia naszego produktu w tym czytaj dalej »

Za i przeciw środkom pomocji

Źródła finansowania

Podczas zajęć dyskutowaliśmy o tym w jaki sposób pozyskać źródło finansowania. Przeanalizowaliśmy następujące formy kredyt w banku; jako osoby młode i bez odpowiednich zabezpieczeń pozyskanie pożyczki będzie trudne, nie jesteśmy też pewni czy nasze zyski będą na tyle duże aby pokryć raty, dofinansowanie przez kapitału venture capital na tym etapie jest zbyt drogie i nie czytaj dalej »

Nasze produkty

Nasze produkty są lekkie i trwałe. Każdy z nich występuje w kilku kolorach do wyboru, przez co klient będzie mógł znaleźć najodpowiedniejszy dla siebie. Dbając o naszych klientów myślimy przede wszystkim o jakość produktu. Cały asortyment jest sprowadzany z Europy przez co mamy wgląd w produkcje artykułów, a więc jednocześnie gwarancję dobrej jakości. Na co czytaj dalej »

Jak przewidujemy przebieg naszych działań?

Oto jak ma wyglądać nasz plan działań:

Nasze przedsięwzięcie

Naszym przedsięwzięciem jest otworzenie firmy zajmującą się sprzedażą modeli do składania. Modelami są zarówno figurki żołnierzy jak i sprzęt bojowy. W naszej ofercie znajdą się również akcesoria. Po wstępnej analizie rynek ten wydaję się być nasycony. Jednak w Przemyślu nie ma sklepu zajmującego się sprzedażą tego typu asortymentu. Kolejną atutem tego wyboru jest możliwość poszerzenia czytaj dalej »

css.php