Wybór formy opodatkowania.

Podczas zajęć dyskutowaliśmy o wyborze formy opodatkowania. Postaram się tutaj przedstawić poniżej nasze wnioski.

1. Podatek PIT na zasadach ogólnych jest dobrym rozwiązaniem gdy nasze zarobki nie przekroczą progu. Umożliwia nam odliczenie kosztów uzyskania przychodu i dostępnych ulg podatkowych. Wiąże się też ona z koniecznością prowadzenia księgi przychodów i rozchodów.

2. Podatek PIT opcja liniowa, byłaby odpowiednim rozwiązaniem przy zarobkach powyżej 85,5 tysiąca. Umożliwia ona odliczenie kosztów uzyskania przychodów ale nie pozwala na korzystanie z niektórych  ulg.  Konieczność prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów.

3. Ryczałt ewidencjonowany, przeznaczony jest dla przedsiębiorstw o niskich kosztach uzyskania dochodu, ponieważ nie umożliwia odliczenia kosztów uzyskania przychodów.  Nie ma konieczności księgowania kosztów tylko prowadzenie prostej ewidencji przychodów dla celów podatkowych. Nie daje jednak możliwości korzystania z części ulg podatkowych. W zależności od prowadzonej działalności naliczana jest wysokość, niekiedy niekorzystna.

4.Karta podatkowa korzystna forma dla małych jednoosobowych przedsiębiorstw. Wybierając tą formę jest się zwolnionym z obowiązku prowadzenia ksiąg rachunkowych. Wybrać ją mogą firmy określone w ustawie. Nie umożliwia  odliczenia rzeczywistych kosztów uzyskania dochodu. Brak możliwości odliczenia ulg z PIT (nie składa się go). Podatek musimy uiścić nawet wtedy, gdy mamy bardzo niskie dochody.

 

 

Planujemy, iż będziemy mieć dość wysokie koszty uzyskania dochodu, więc wybierzemy formę umożliwiającą nam odpisanie ich. Jednocześnie nie przewidujemy w początkowym okresie wysokich dochodów. Wybraliśmy więc podatek PIT według skali.

4 Komentarzy

 • 12 maja 2014 - 18:30 | Permalink

  Bardzo dziękuję za kolejny wpis, tym razem temat ważny, czyli formy opodatkowania. Rozumiem, że wybieracie rozliczenie na zasadach ogólnych?

  Doceniam sposób informacji na temat form opodatkowania i uzasadnienie wyboru. Ponadto zmiana wizerunkowa bloga na bardziej nowoczesną też jest ciekawym pomysłem. Gratuluję zaangażowania w pracę na blogu.

  Pozdrawiam
  Ula

 • 15 maja 2014 - 11:04 | Permalink

  Bardzo merytoryczny wpis oraz uzasadnienie wyboru. Mam nadzieję, że ta wiedza przyda się Wam w przyszłości, nie tylko podczas prowadzenia wirtualnej formy modelarskiej…A swoją drogą, bardzo podoba mi się Wasza „główka” bloga.
  Sylwia ostatnio opublikował…STONKA – 3 lata późniejMy Profile

 • 21 maja 2014 - 08:58 | Permalink

  Dziękuję za akceptację komentarzy. Minął kolejny tydzień maja i jestem ciekawa, co dobrego wydarzyło się w Waszym zespole podczas realizacji przedsięwzięcia?

  Pozdrawiam i czekam na kolejną, ciekawą notatkę.
  Ula

 • Andrzej Pawelec
  21 maja 2014 - 11:06 | Permalink

  Ciekawy blog, pozdrawiamy i zapraszamy na naszego bloga – http://blogiceo.nq.pl/19logrupa2/ – gdzie można wziąć udział w ankiecie,
  zespół 3CityBikes

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  *

  Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  CommentLuv badge
  css.php