Analiza SWOT

MOCNE STRONY:

-dobra lokalizacja w centrum miasta;

-jedyne hospicjum w powiecie przemyskim;

-duże zapotrzebowanie ze strony osób chorych;

-wysoko wykwalifikowani  pracownicy  i lekarze

-zdeterminowani do pracy i życzliwi pracownicy

SŁABE STRONY:

-mała powierzchnia użytkowa budynku

-ograniczona ilość miejsc

-mało nowoczesny sprzęt

-lokalizacja budynku w miejscu głośnym

-brak większej ilości funduszy na dalszy rozwój

3 Komentarzy

 • 13 marca 2014 - 12:41 | Permalink

  Czy przeprowadzona przez Was analiza SWOT dotyczy istniejącego hospicjum (czy tego potencjalnego). Oczywiście warto przeanalizować istniejące rozwiązania (w terminologii to się nazywa analiza konkurencji, choć w tym przypadku brzmi to dość nieładnie, trudno bowiem mówić o konkurencji w przypadku hospicjum ). Zachęcam też do tego, by przeanalizować (wykorzystując właśnie SWOT) wasz pomysł.

  Polecam też różnego rodzaju narzędzia graficzne, które pomogą Wam np. graficznie przedstawić wyniki analizy http://www.ceo.org.pl/sites/default/files/EWP/davBinary/14.narzedzia_tik_do_promocji.pdf
  Sylwia ostatnio opublikował…Publiczna prezentacja projektuMy Profile

 • Ula Małek
  13 marca 2014 - 21:46 | Permalink

  Przeczytałam wszystkie Wasze wpisy i na początek – raz jeszcze – doceniam systematyczność w pracy i to, że już pewne wybory związane z realizacja projektu są za Wami. Cel Waszych działań jest szlachetny, co należy podkreślić.

  Wybraliście hospicjum i jak przeczytałam zrobiliście to na podstawie analizy dostępności usług, ale także potrzeb na tego typu działalność.

  W analizie SWOT napisaliście o mocnych słabych stronach. Czy dotyczą one Waszego przedsięwzięcia? Czy zastanawialiście się nad szansami i zagrożeniami?

  Czekam na Waszą odpowiedź
  Ula

 • 16 kwietnia 2014 - 08:02 | Permalink

  Znalazłam ostatnio taki materiał i jest to analiza SWOT dla menadżer ochrony zdrowia http://www.youtube.com/watch?v=_CvM6MUMtcg.
  Wiem, że już jesteście po tym etapie Waszego przedsięwzięcia, ale może się przyda. Zachęcam. Inne wykłady też są ciekawe, ale to już znajdziecie w polecanym materiale.
  Pozdrawiam
  Ula

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  *

  Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  CommentLuv badge
  css.php