LAS wśród nas! Uczniowie witają absolwentów…

Posted by Marcin in Bez kategorii | Leave a comment

Tegoroczna Lokalna Akcja Sportowa w naszej szkole odbyła się w dn. 29 maja 2015 r. Uczniowie zorganizowali mecz piłki siatkowej: Absolwenci naszego liceum vs. Uczniowie. Głównym celem naszej akcji była integracja młodzieży szkolnej, możliwość rywalizacji sportowej w duchu fair play oraz promocja sprawności i aktywności fizycznej.
2
Na początku II semestru w rok szk. 2014/2015 zorganizowaliśmy spotkanie uczniów I Liceum z uczniowskim samorządem szkolnym. Pomysłów na realizacje zadania było wiele. Ostatecznie postanowiliśmy przeprowadzić mecz piłki siatkowej, do którego zaprosiliśmy absolwentów naszej szkoły. Chcieliśmy udowodnić, że młodzież liceum potrafi integrować się z osobami starszymi i wspólnie spędzić czas wolny. Ustaliliśmy harmonogram działań i przydzieliliśmy funkcje uczniom zaangażowanym w akcję. Uczniowie byli odpowiedzialni za:
- przygotowanie boiska do gry w piłkę siatkową i szatni dla gości,
- obsadę sędziowską przy stoliku sędziów (przekładanie numerków, obsługa tablicy wyświetlającej wynik),
- wyznaczenie osoby opiekującej się szkolnym aparatem fotograficznym,
- zorganizowanie konkursu sportowego dla publiczności,
- obsługę sprzętu muzycznego na hali.

Nad prawidłowa realizacją poszczególnych działań czuwał koordynator Pan Marcin Orzechowski wraz z nauczycielami wychowania fizycznego.

4

Nasz Wspólny mecz siatkówki odbył się 29 maja 2015 r. i miał formę zabawy. Wszyscy zainteresowani uczniowie, którzy wcześniej zgłosili chęć gry w piłkę siatkową mogli zaprezentować swoje umiejętności. Między setami w przerwach odbyły się konkursy i zabawy dla publiczności. Nad prawidłowym przebiegiem meczu i przestrzeganiem zasad gry czuwał absolwent naszej szkoły Damian Słabiński (obecnie student Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie Filia w Białej Podlaskiej).

3

Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla absolwentów. Nie wynik jest ważny, ale emocje oraz świetna zabawa jaka towarzyszyła nam tego dnia. W podsumowaniu spotkania nie było przegranej drużyny, wręcz przeciwnie, w naszym meczu wszyscy wygrali – ponieważ „ruch to zdrowie”.

5

1
Na przyszłość warto jest zaangażować większą liczbę uczniów do organizacji tego typu przedsięwzięcia. Niektórzy uczniowie nie mogli przyjść z powodów zdrowotnych. Ich obowiązki spadła na osoby, które pełniły inne funkcje.

Na zakończenie wszyscy uczestniczyli w słodkim poczęstunku. LAS zakończyliśmy wspólnym zdjęciem.
Do zobaczenia za rok!

Uczniowie na Mistrzostwach LA, Olecko 2015

Posted by Marcin in Bez kategorii | Leave a comment

„Sport ujawnia nie tylko bogate możliwości fizyczne człowieka,
ale także jego zdolności intelektualne i duchowe.
Nie polega jedynie na sile fizycznej i wydolności mięśni,
ale ma także duszę i dlatego musi w pełni ukazywać swe oblicze.”

(Jan Paweł II)

DSC_00342

FOTORELACJA

WYNIKI

Dziewczyny jesteście wielkie! Siatkarki awansowały do I ligi SZS woj. podlaskiego!

Posted by Marcin in Bez kategorii | Leave a comment

To, co wydawało się marzeniem nierealnym do spełnienia, stało się faktem! W roku szk. 2014/15 siatkarki I LO Suwałki awansowały do pierwszej ligi SZS woj. podlaskiego. To historyczny sukces szkolnej drużyny.

Podczas uroczystości zakończenia sportowego roku szkolnego 2014/15, drużyna odebrała puchar Szkolnego Związku Sportowego z rąk Pana Andrzeja Putry, za zajęcie pierwszego miejsca w II lidze.
DSC_0178
Końcowa klasyfikacja rozgrywek w 2014/15

Wyniki spotkań II ligi w 2014/2015

Wielki talent, pasja i ciężka praca.

Posted by Marcin in Bez kategorii | Leave a comment

Uczeń naszej szkoły, Kacper Tyczkowski (na zdjęciu, klasa I D), który trenuje od siedmiu lat unihokej w klubie UKS Orły Suwałki, a gra w tym sezonie w zespole UKS Nowa Łódź w kategorii juniorów starszych. Właśnie z tą drużyną w miniony weekend (22-24.05.2015) zdobył piąte miejsce w Polsce! UKS Nowa debiutowała w tej kategorii wiekowej, więc można uznać to za spory sukces. Zespół z meczu na mecz pokazywał, że drzemie w nim olbrzymi potencjał i „rozkręcał” się z turnieju na turniej. Doskonałym dowodem tych słów jest ostatni mecz sezonu w którym łódzki zespół podejmował ULKS Józefine. Józefina w początkowych meczach tego sezonu gromiła drużynę w której występuje Kacper, lecz w tym ostatnim pojedynku to właśnie Nowa okazała się zdecydowanie lepsza wygrywając aż 13:3
kacper_T
Kacper podczas całego sezonu zdobył dwie bramki oraz zanotował trzy asysty. Co jest przyzwoitym wynikiem jak na obrońcę. Należy pamiętać jednak, że indywidualne osiągnięcia w sportach drużynowych schodzą na dalszy plan. Sędziowie nakładali na niego również trzy razy karę dwóch minut. Kacper wraz z swoim obecnym zespołem weźmie udział w czerwcu w międzynarodowym turnieju Ostrava Cup 2015 w czasie którego zmierzy się z bardzo dobrymi zawodnikami m. in. medalistami Mistrzostw Świata seniorów i juniorów. Jak zapowiada Kacper w przyszłym sezonie UKS Nowa Łódź zamierza włączyć się w walkę o miejsce na podium Mistrzostw Polski Juniorów Starszych.

Volleymix2015

Posted by Marcin in Bez kategorii | Leave a comment

Szkolny Turniej w piłce siatkowej dryżyn mieszanych Volleymix2015 wygrywa klasa IIIF
Bez-nazwy-1-1024x466
Skład drużyny: Joanna Polens, Aleksandra Staniewicz, Paulina Konarzewska, Wiktor Zachar, Damian Wizgo, Kamil Słabiński, Rafał Tylman.

Gratulujemy!!!

Licealiada Województwa Podlaskiego w Pływaniu

Posted by Marcin in Bez kategorii | Leave a comment

W dn. 25 lutego 2015 r. w Aquapark Suwałki odbyła się Licealiada Wojeództwa Podlaskiego w Pływaniu. W finale wojewódzkim wystartowało 12 dziewcząt oraz 8 chłopców. Poziom zawodów był bardzo wysoki. Wśród 20 startujących szkół zajęliśmy III miejsce w kategorii chłpców oraz IV miejsce w kat. dziewcząt.

12
Skład reprezentacji I LO Suwałki:

Dziewcząt: Natalia Sadowska, Paula Karwel, Joanna Świerzbin, Martyna Okrągła, Gabriela Koronkiewicz, Anita Wondołowska, Sylwia Kawko, Anna Łukuć, Monika Walendzewicz, Gabriela Kulbacka

Chłopców: Patryk Fiedorowicz, Kamil Słabiński, Marcin Jamróz, Jacek Zakrzewski, Krzysztof Mierzyński, Maciej, Grzędziński, Damian Wizgo, Marek Świerzbin, Hubert Danilczyk
Galeria:

Squad zatańczył w 1LO!

Posted by Marcin in Bez kategorii | Leave a comment

W dn. 27.02.15 r. podczas Mistrzostw Suwałk w koszykówce chłopców, swoje umiejętności taneczne zaprezentowała formacja Squad. Na co dzień zespół trenuje w Studio Dance Zone pod okiem Roberta i Anny Śliżewskich. Studio ma na swoim koncie liczne tytuły mistrzów Polski w różnych kategoriach wiekowych.
IMG_64671
W 1lo zespół zatańczył w składzie: Weronika Prusinowska, Ada Haraburda, Joanna Siemaszko, Emilka Lutyńska, Ewa Hryńko, Zuzanna Szopa, Magdalena Ferenc, Aleksandra Jarmołowicz, Joanna Bugieda, Piotr Szewczyk, Piotr Dzikielewski.

MISTRZOSTWA SUWAŁK W FUTSALU

Posted by Marcin in Bez kategorii | Leave a comment

W dniach 3, 5, 12 (rozgrywki grupowe), i 17 marca 2015 r. (rozgrywki finałowe) odbyły się Mistrzostwa Suwałk w Futsalu Szkół Ponadgimnazjalnych Chłopców, zaliczanych do Miejskiej Rywalizacji Sportowej 2014/2015. Zawody zostały rozegrane w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach przy ul. Wojska Polskiego 2. Do rozgrywek przystąpiło dziewięć drużyn reprezentujących suwalskie szkoły. Zespoły rywalizowały w dwóch grupach A i B systemem jednorundowym ,,każdy z każdym” w grupie

pilka_nozna2015a

Komunikat końcowy turnieju