E-reklama

Istotną kwestią w promowaniu firmy jest reklama. Jest wiele sposobów na to, aby rozpowszechnić naszą firmę i zdobyć pierwszych klientów. Wspólnie zastanowiłyśmy się nad tym jaki rodzaj reklamy będzie najkorzystniejszy. Będzie to reklamowanie firmy poprzez różnego rodzaju ulotki, bilbordy czy też plakaty. Ale nie tylko, gdyż ciekawą formą promocji firmy jest samo działanie w internecie. Chcemy zastosować tzw. mailing, który polega na rozsyłaniu e-maili. Jest to korzystny sposób, ponieważ w dzisiejszych czasach mnóstwo ludzi korzysta z tego poczty elektronicznej. Chcemy także, aby logo naszej firmy widniało w przeglądarkach internetowych. Każdy, który chce poszukać coś w sieci musi najpierw kliknąć w przeglądarkę. Nieuniknione jest więc to, że zauważy nasze logo. Jest to bardzo dobry sposób, aby nasza firma zyskała na popularności. Chcemy również zastosować mapvertising. Dzięki temu będzie można bardzo łatwo zlokalizować naszą firmę.

Jakie działania doprowadzą do zmiany otoczenia rynku?

Chciałybyśmy zrealizować przedsięwzięcia dotyczące rozrywki oraz miejsc pracy dla młodych ludzi po studiach. Ludziom brakuje rozrywki, nie mają gdzie wyjść wieczorami czy w weekendy by spotkać się z przyjaciółmi. Jest również mnóstwo młodych ludzi, którzy nie mogą znaleźć zatrudnienia po studiach. W naszym otoczeniu obserwujemy spory wskaźnik bezrobocia. Wynosił on aż 25% w marcu. Nasza firma ma na celu zatrudnienie wielu wykwalifikowanych pracowników.

 

 

  ChartImg

 

ŹRÓDŁA FINANSOWANIA

Na lekcji nr 11 wspólnie nauczyliśmy się jak należy wspólnie podejmować decyzje w grupie dotyczących źródeł finansowania. Ustaliliśmy, że jako działalność prowadząca firmę transportową musimy wybrać różnego typu dofinansowania. Dokonaliśmy, więc wyboru, który według nas był najlepszego i odpowiadał naszym standardom. Wybraliśmy:

 • dotacje od UE i środki pochodzenia pokrewnego,
 • kapitał własny, który każdy z członków wniesie w takiej samej sumie, co będzie najbardziej sprawiedliwym rozwiązaniem,
 • kredyt

Nasz zespół dąży do tego, aby firma rozwijała się w sposób odpowiedni i zgodny z panującymi sytuacjami. Uważamy, że dzięki takim rozwiązaniom firma przetrwa i będzie dobrze prosperować na rynku.

 

zrodla-finansowania-inwestycje-polskie-CC-BY-NC-SA-by-zempt

Analiza Swot

Na dzisiejszej lekcji opracowywaliśmy analizę swot. Każda z grup miała zrobić słabe i mocne strony, szanse i zagrożenia. Naszą działalnością jest firma transportowa. Oto słabe i mocne strony, szanse i zagrożenia naszej firmy:

Mocne strony
 • spore zapotrzebowanie
 • nowe i bezpieczne środki transportu
 • korzystamy z nowoczesnych technologii
 • produkty i usługi są wysokiej jakości
 • mamy wysoko wykwalifikowanych pracowników / kierowców
 • dobra lokalizacja firmy
 • nasze środki transportu są bezpieczne dla środowiska
 • posiadamy przedmioty, które zapewniają komfort podróży
 • różnorodność pojazdów
Słabe strony
 • nasze usługi są dosyć kosztowne ze względu na nowoczesne i wysokiej jakości pojazdy
 • firma nie jest zbyt popularna
Szanse
 • posiadamy dużo reklam, przez co firma może stać się bardziej popularna
 • jeżeli zmniejszyłyby się podatki to firma może zainwestować w swój rozwój
 • szansą na pozyskanie większej sumy pieniędzy jest wypuszczanie pojazdów
Zagrożenia
 • istnieje wiele podobnych firm
 • spora konkurencja
 • istnieje zagrożenie z pozyskaniem odpowiedniej sumy pieniędzy
 • ludzie mogą korzystać z usług konkurencji, które są mniej kosztowne

Nasz zespół

W naszym zespole znajduje się 6 dziewczyn.

Marcelina Tyburska w naszym zespole jest duszą zespołu – jest towarzyska, raczej łagodna i skłonna do wczuwania się w innych.

Monika Olszewska w naszym zespole jest poszukiwaczem źródeł -  jest komunikatywna i zdolna  i dobrze kontaktuje się z innymi.

Aleksandra Chejda w naszym zespole jest koordynatorem – jest spokojna, pewna siebie.

Andżelika Cylc w naszym zespole jest lokomotywą – jest dominująca, dynamiczna i przede wszystkim towarzyska.

Monika Rozwadowska w naszym zespole jest krytykiem wartościującym – jest rozważna, nie wykazuje emocji, dyskretna i rzeczowa.

I na końcu ja, Bogumiła Rozwadowska w naszym zespole jestem realizatorem i liderem tej grupy – jestem konserwatywna, obowiązkowa i przewidująca.

Formy prawno-organizacyjne przedsiębiorstw i NGO.

 

Na lekcji Ekonomii porównywaliśmy różne przedsiębiorstwa związane ze spółdzielnią. Każda osoba z grupy miała przydzielony temat do opracowania. Mój temat brzmiał: Jakie cele może realizować w ramach swojej działalności?

 

- spółdzielnia może prowadzić działalność społeczną, oświatową, kulturalną na rzecz członków i ich środowiska

 

- celem spółdzielni jest zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych

 

- prowadzenie wspólnego gospodarstwa rolnego

 

-prowadzenie innej działalności gospodarczej

 

Tabela analizy rynku

Nasza propozycja jest teatr i firma transportowa. Przedmiotem działalności pracy w teatrzę jest dążenie do tego by wogóle ten teatr powstał, a także kierowanie nim. W firmie transportowej to założenie firmy, dbanie o to by przewozy były bezpieczne i będziemy bać o to by autobusy i samochody miały zrobione wszystkie testy.

 

 

Przygotowanie do pracy zespołowej: radzenie sobie z konfliktami, podejmowanie decyzji w zespole.

konflikt

 

 

bh

Czego się uczysz i dlaczego?

Poznaje sposoby podejmowania decyzji i rozwiązywania konfliktów w zespołach oraz doskonalisz umiejętności komunikowania się i współdziałania w małym zespole.

 

 

Co będziesz umieć?

 • wymienić i opisać sposoby podejmowania decyzji w zespole;
 • wymienić i opisać sposoby rozwiązywania konfliktów w małym zespole;
 • określić, jakie masz umiejętności i preferencje w zakresie kierowania konfliktami.

Jakie jest twoje zadanie obowiązkowe po zajęciach/dwugodzinnym bloku zajęć?

Podczas tej sesji w e-portfolio zamieszczam autorefleksję– na podstawie tego, co wydarzył się podczas zajęć oraz innych doświadczeń zbieżnych z zagadnieniem- dotyczącym mojego funkcjonowania oraz preferencji w zakresie zachowania się w sytuacjach konfliktowych.

 

 

Przygotowanie do pracy zespołowej: ustalenie składu zespołów projektowych, wstępna integracja, opracowywanie kontraktu grupowego.

Czego się uczymy? Doskonalimy umiejętności komunikowania się, uczenia się współpracy w małym zespole oraz podejmowania decyzji. 

 

Co będziemy umieć?

 

 • przygotować kontrakt grupowy;

 

 • wyjaśnić jaką rolę spełniają etyczne zachowania w funkcjonowaniu skutecznego zespół zadaniowego, w tym wspólne określanie i przestrzeganie zasad;

 

 • porównać różne style przywództwa i sposoby powoływania liderów;

 

 • określić jakie umiejętności i preferencje w zakresie bycia liderem posiadasz.

Jakie działania doprowadzą do zmiany otoczenia rynku?

Chciałybyśmy zrealizować przedsięwzięcia dotyczące rozrywki oraz miejsc pracy dla młodych ludzi po studiach. Ludziom brakuje rozrywki, nie mają gdzie wyjść wieczorami czy w weekendy by spotkać się z przyjaciółmi. Jest mnóstwo młodych ludzi, którzy nie mogą znaleźć zatrudnienia po studiach. W naszym otoczeniu jest dosyć spory wskaźnik bezrobocia.

 

Wskaźnik bezrobocia w Polsce

 

css.php