F.lux – czyli zadbaj o swoje oczy!

 F.lux jest to program służący do sterowania jasnością i nasyceniem barw na monitorze.

W ten sposób zmniejsza ilość emitowanego światła białego, przez co ogranicza męczenie się oczu. Program jest dostępny na IOS, Windows, Mac’a i Androida (wymaga roota). Jeśli ktoś nie chce rootować swojego telefonu, z androidem, polecam aplikację Twilight, która tego nie wymaga.

 flux-icon-big

Bez tytułu

RATUNEK dla każdego z nas

O wypadkach w górach jest w mediach co chwilę głośno. Jak mówi przysłowie „Wypadki chodzą po ludziach” Aby zwiększyć szanse na ratunek w górach warto zadbać o swoje bezpieczeństwo wcześniej, przed wejściem na szlak. I tutaj z pomocą przychodzi nowa aplikacja na smartfony o nazwie „Ratunek”, udostępniona przez Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. 

1585129328

Continue reading

Raspberry Pi 3 czyli tani, komputer dla pasjonatów majsterkowania

raspberry-pi-logo

Jakiś czas temu oficjalnie wypuszczony został Raspberry Pi 3. Jest to tani ( bo kosztujący ok 35 $) komputer, posiadający 64-bitowy procesor wyposażony w 4 rdzenie o taktowaniu 1,2 GHz, 1 Gb pamięci RAM, grafikę VideoCore IV 400 MHz oraz moduły Wi-Fi i Bluetooth. W dysk pamięci musimy zaopatrzyć się sami.

Urządzenie jest nie tyle komputerem osobistym, co narzędziem dla domorosłych programistów i mechatroników. Każdy może spróbować zaprogramować i zbudować własnego robota (drona, łazik, podajnik do czego-kto-chce, etc.)

Na poniższych filmach można zobaczyć przykłady zastosowań różnych urządzeń z tej serii.

YouTube Preview Image

YouTube Preview Image