Szkoła Królowej Jadwigi oczami artystów

Festiwal cd.

YouTube Preview Image

Autor : Agnieszka S.

 

YouTube Preview Image

Autor: Izabela N.

Autor: Izabela N.

autor: ingula94 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarz (1)

Festiwal Szkoły z klasą 2.0 w naszym liceum

Dnia 31 maja, w naszej szkolnej auli  odbyła się uroczystość związana z prezentacją projektów TIK.
Równo o godzinie dziewiątej  zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie zajęli swoje miejsca w widowni, zapadła cisza i obchody zostały uroczyście rozpoczęte. Kolejność prezentowania projektów przez klasy, była wcześniej losowo ustalona.  Moja klasa wystąpiła na szkolnej scenie jako druga, a reprezentowała nas Inga Kaźmierczak i Magdalena Kruk, natomiast Joanna Zabłocka operowała sprzętem. Wchodząc  na deski szkolnej sceny odczuwałyśmy ogromną tremę, towarzyszył nam strach i niepokój, w końcu nieczęsto przemawia się przed tak dużą publicznością, jednak myśl o tym ile uwagi poświęciłyśmy projektowi nie pozwoliła nam popełnić nawet najmniejszego błędu.
Najpierw drżącym głosem zapowiedziałyśmy i serdecznie zaprosiłyśmy publiczność do obejrzenia przygotowanego przez nas filmu o subkulturach w naszym regionie. Reakcja widowni była pozytywna, wykazywali zainteresowanie naszym materiałem, co nas uspokoiło. Gdy film się skończył wróciłyśmy zza kulis na scenę, by dopowiedzieć parę ciekawych informacji na temat wybranych subkultur.  Już spokojnym głosem Inga opowiedziała o historii danej grupy, o ideologii, ja uzupełniałam jej wypowiedź ciekawostkami związanymi z  cechami  wizualnymi subkultur. W tym czasie na dużym pulpicie Asia wyświetlała za pomocą rzutnika  tematyczną prezentację multimedialną .  Warto wspomnieć, że prezentacja nie była pozbawiona walorów muzycznych,
z głośników rozbrzmiewały ponadczasowe, rockowe utwory, co stworzyło miłą atmosferę.
Całość przebiegła płynnie, bez żadnych wpadek i niespodziewanych zwrotów wydarzeń.
Przedstawiłyśmy kolejno subkulturę:  skate ,  hipis, punk, Emo, gotów, hip-hopowców oraz metalowców.
Po oficjalnym przedstawianiu nadeszła kolej na część z cyklu „ znowu w życiu mi nie wyszło” – krótki filmik naszych wpadek, podczas nagrywania wywiadów.  Ta część bardzo rozbawiła widownie, co nas bardzo ucieszyło. Zadowolone podziękowałyśmy za uwagę i zeszłyśmy z sceny.  Już po wszystkim wcieliłyśmy się w rolę widowni i z uwagą spoglądałyśmy na prezentacje innych klas.
Cała uroczystość była bardzo ciekawa, chcemy w szkole takich więcej !

Sprawozdanie : Magdalena Kruk

Poniżej zamieszczam fotorelację z naszego wystąpienia. Autor zdjęć : Natalia Fajkowska

Pozdrawiam, Inga

autor: ingula94 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarz (1)

Podsumowanie..

To już jutro :)

Jutro odbędzie się Szkolny Festiwal Szkoły z klasą 2.0

Inga, Magda i Joanna będą przedstawiały projekt, a Agnieszka i Natalia uwiecznią tę chwilę na zdjęciach i filmie :)

Czego się nauczyłyśmy ?

Na pewno wyrozumiałości, skupienia, szanowania decyzji innych. Musiałyśmy podejmować szybkie decyzje, przewidywać wiele spraw, ale moim zdaniem przyda nam się to w przyszłości :)

Po festiwalu zamieścimy tutaj krótką fotorelację :)

Pozdrawiam. Inga :)

Tutaj fotorelacja z ostatnich poprawek i konsultacji co do przebiegu festiwalu :)

autor: ingula94 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentowanie nie jest możliwe

Projekt dobiega końca.

Nasz projekt dobiega końca. W czwartek w szkole odbędzie się pokaz wszystkich projektów. Mamy oczywiście nadzieje, że wygramy ale również jesteśmy ciekawi „konkurencji”. Chciałabym jednak pokazać wam blogowiczom mały backstage i wpadki. Zapraszam do obejrzenia ; )

YouTube Preview Image

 

 

IZA

autor: ingula94 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarze (2)

Wycieczka do Poznania..

Dnia 26 kwietnia wybraliśmy się na klasową wycieczkę. Cel-Poznań.

Była to programowa wycieczka, związana z profilem naszej klasy (artystyczna). Towarzyszyli nam oczywiście nasi wspaniali opiekunowie- nasz wychowawca oraz nauczyciel plastyki :)

Na samym początku zaatakowaliśmy Muzeum Narodowe- w którym mi osobiście bardzo się podobało, coś a la nasz polski Luwr, w którym miałam okazję być :) Myślę że każdy znalazł coś dla siebie :)

Później podreptaliśmy na rynek-serce Poznania. Przepiękna pogoda, która towarzyszyła nam cały dzień nadała smaczku pobytowi na rynku. Później chyba największa atrakcja dla tej ,,piękniejszej” płci- czyli rajd po centrum handlowym :D

Drugim głównym powodem była wizyta w IKEI, gdyż na pracowni plastycznej omawiamy architekturę wnętrz :) Jak to na naszą szaloną klasę przystało, musieliśmy przetestować każdy mebel czy nadaje się do prawidłowego użytku hahaha ;d

Mam nadzieję, że kiedyś powtórzymy taką spontaniczną i jakże przyjemną wycieczkę. Oto fotorelacja z wyjazdu :)

Pozdrawiam, Inga :)

p.s. Ale się rozpisałam ^^

autor: ingula94 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarze (3)

Projekt…

Projekt w toku :)

prawie prawie dobiegamy do mety : )

ciekawa jestem efektu :)

Naszym tematem są subkultury w Naszym regionie, oczywiście z każdego rodzaju nie udało się znaleźć osób ale i tak jest w miarę przyzwoicie.. :)

Za nami matury, za ROK już my ;d

nawet nie wiem kiedy to zleciało, aż nie mogę sobie wyobrazić ZAKOŃCZENIA  w klasie III :(

No cóż, do pracy rodacy… i dalej brniemy z projektem

Pozdrawiam, Inga :*

autor: ingula94 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarze (3)

Co nieco o komputerach

Witam bardzo serdecznie wszystkich odwiedzających nasz blog.

Postanowiłam opisać  jedno z moich zainteresowań, mianowicie – komputery.

Jak to się zaczęło?

Pierwszy raz z jednym z tych niesamowitych urządzeń miałam okazję się zetknąć, zanim jeszcze poszłam do szkoły. Miałam może 4 albo 5 lat. Pamiętam tylko tyle, że nie umiałam wypowiedzieć słowa „klikanie” xD oraz, że bazgrałam w Paint’cie razem z moimi kuzynkami.
Ilekroć do nich jeździłam, mogłam się troszeczkę zapoznawać z obsługą komputera.
Niewiele później powitałam komputer w domu i miałam więcej okazji do kombinowania ^^.

Możliwe, że tą pasją zaraził mnie mój starszy kuzyn, którego często obserwowałam, jak grał lub używał jakichś programów. Sama grałam trochę, ale lubiłam również buszować po różnych plikach. Całe szczęście, że niczego wtedy nie popsułam ;)
W tamtym okresie bez niczyjej pomocy zrozumiałam mniej więcej, co to są rozszerzenia plików, zwłaszcza graficznych. Bo przecież, gdy edytowałam jakiś .jpg w Paint’cie i go zapisałam, to miejsce edycji się tak nieestetycznie rozmywało na małe kwadraciki, a niektóre obrazki .gif się ruszały…
Już nawet nie pamiętam, ile wtedy odkryłam. Poznawałam wszystko, co było łatwe w obsłudze i zrozumieniu, np. inne programy graficzne i tekstowe.

 Nowe możliwości

Wszystko zmieniło się, gdy wreszcie nadszedł pierwszy kontakt z Internetem. Najprawdopodobniej miał on miejsce w sali informatycznej mojej szkoły podstawowej. Wszyscy byli podekscytowani, bo szkolne komputery podłączono wreszcie do sieci.
Wówczas nauczyłam się korzystać z przeglądarki, wyszukiwarki „Google”, a także, gdy mieliśmy luźną lekcję, mogłam pograć w przeglądarkową grę z gatunku darmowych MMORPG.
To też pewien przełom, bo gry tego typu (tylko już instalowane na dysku, a nie przeglądarkowe) towarzyszyły mi już zawsze. Wypróbowałam ich całkiem sporo. Teraz mam jedną, ulubioną, która nie pożera tyle czasu co inne, dzięki bardzo dużej automatyce.

Co jednak ważniejsze, gdy mój domowy komputer również dołączył do sieci Internet, zaczęłam korzystać z porad i instrukcji wielu internautów. To pozwoliło mi nauczyć się wielu nowych rzeczy oraz rozwiązać niezliczone problemy, usuwać mniej groźne wirusy i chronić przed nimi komputer.
Miałam swoje wzloty i upadki, kiedy udawało mi się wykonanie jakiejś trudniejszej instrukcji, tudzież traciłam z własnej głupoty wiele danych, lub psułam jakiś program. Jednak to wszystko sprawiło, że mam teraz dużo cierpliwości. Wciąż mało umiem, ale potrafię poradzić sobie z tymi podstawowymi, domowymi czynnościami – wgrywaniem systemu, sterowników, partycjonowaniem wolnej pamięci… Zapoznałam się też z działaniem wielu przydatnych programów.

Teraz jestem bardzo zadowolona z lekcji w naszym LO. W gimnazjum niewiele się dowiedziałam, jedyne, co mniej więcej zapamiętałam, to podstawy tworzenia stron internetowych w HTML. Nareszcie mogę poznawać bardziej zaawansowane rzeczy.
Uczenie się o programach to dla mnie sama przyjemność, nawet jeśli z części nabywanej wiedzy nie korzystam, to chcę uczyć się dalej. Szkoda, że lekcje Technologii Informacyjnej trwają tylko rok.
Być może ktoś teraz pomyśli, że źle wybrałam profil klasy. Muszę więc wyjaśnić, że równie mocno jak komputery, kocham rysować, jednak do tego potrzebuje większej motywacji. Aby realizować te dziedziny w pełni, musiałabym chyba znaleźć profil artystyczno-informatyczny… Brzmi to jak oksymoron, prawda?

Komputerem zajmę się więc w domu, jeszcze nie rozgryzłam za bardzo obsługi Linuxa. Mam jako drugi system, zainstalowaną „Mandrivę 2010”. Czasem z niej korzystam, muszę powiedzieć, że jest bardzo miła w użytkowaniu. Mam tylko jedną małą wadę, nie mogę na niej korzystać z tabletu graficznego, a uwielbiam pobawić się trochę Gimp’em :)

Według mnie, komputery dają wiele możliwości, ważne jednak, by potrafić je dobrze wykorzystać. W planach na przyszłość uwzględniam połączenie moich zainteresowań dzięki grafice komputerowej.

Bardzo dziękuję za czas poświęcony przeczytaniu tego tekstu ;)

Pozdrawiam

Kamila

 

autor: ingula94 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarze (3)

Witamy po długiej przerwie..

Jejku aż wstyd, że tyle czasu Nas tu nie było :(

Ale spokojnie… nadrobimy :) Mamy NIEBIESKĄ odznakę !! :) Niezmiernie mnie to cieszy ;D

Wraz z pierwszym dniem wiosny, dokładnie omówiłyśmy plan naszego działania względem projektu. Na razie zdradzę, że będzie on dotyczył subkultur głównie w naszym mieście.

Jutro postaram się uzupełnić Kartę Działania i do dzieła :)

Pozdrawiam

Inga

autor: ingula94 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentowanie nie jest możliwe

Prezentacja Naszych Klasowych Talentów :)

Koleżanka Iza niedawno wpadła na pomysł, aby się Wam blogowiczom zaprezentować. Zważając na to że jesteśmy klasą o profilu artystycznym uznaliśmy to za bardzo fajną ,,promocję” :)

Pierwszy z naszych klasowych talentów to Paweł.

Z krótkiego wywiadu z Pawłem dowiedziałam się, że bardzo lubi mroczne klimaty, co też widać w niektórych pracach. Nie szczególnie przepada za portretami. Jego mocną stroną jest cieniowanie i gra ze światłem. Jak każdy z Nas uczy się na własnych błędach i dąży do perfekcji. Według mnie prace Pawła są szczególne, mają to ,,coś” w sobie, niektóre zabierają dech w piersi. Zobaczcie sami : )

Inga.

autor: ingula94 katagoria: O artystach - czyli ciekawostki klasowe,Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012,Talenty, Komentarze (3)

Podsumowanie… czyli I semestr – sprawność Uczymy się z TIK

Pierwszy semestr minął błyskawicznie, nawet nie wiem kiedy :)

Powolutku odliczamy dni do ferii, ale przejdźmy do sedna.

Semestr się kończy co oznacza, że trzeba podsumować sprawy związane z TIK :D

W Naszej szkole odbyło się wiele debat, szkolne jak i te klasowe. W klasie omawialiśmy jak korzystać z TIK, jakie są tego zalety. Prezentacje multimedialne odegrały znaczącą rolę. Wprowadziliśmy zasady m.in. :

  • Wykorzystujemy Komputer i Internet pamiętając, że jest źródłem wiedzy, a nie tylko zabawy i rozrywki.

  • Podczas lekcji i ucząc się w domu w miarę potrzeb i możliwości wykorzystujemy dostępny sprzęt audiowizualny i programy edukacyjne znajdujące się w sieci.

  • Z informacji zawartych w Internecie korzystamy samodzielnie i krytycznie, weryfikując je z wiarygodnych źródeł.

  • Przestrzegamy regulaminy serwisów internetowych uważnie je czytając.

  • Komunikujemy się z nauczycielami, rodzicami i między sobą za pośrednictwem poczty e-mail – nauczyciele dysponują kontami pocztowymi przeznaczonymi do kontaktu z uczniami i rodzicami.

  • Często zaglądamy na szkolną stronę internetową, która zawiera aktualne informacje z życia szkoły i ważne komunikaty. Korzystamy także ze strony, na której nauczyciele umieszczają dodatkowe materiały dydaktyczne do lekcji.

Na lekcjach bardzo często są wyświetlane prezentacje multimedialne. Myślę, że w ten sposób przekaz informacji na dany temat jest ciekawszy i łatwiejszy do zapamiętania. W niektórych sytuacjach korzystamy z Internetu np. podczas odrabiania prac domowych, czy też przed sprawdzianem, aby poszerzyć swoją wiedzę.

Szanujemy czyjąś twórczość, czyli nie kopiujemy plików lub dokumentów bezmyślnie. Najważniejszą rzeczą myślę, jest to że znacznie poprawiła się komunikacja u Nas w klasie. Częściej rozmawiamy na Skype, wysyłamy sobie maile. Pogłębiamy nasze znajomości oraz pomagamy sobie w lekcjach :)

TIK daje nam bardzo dużo dobrego, uważam ten projekt za bardzo udany, myślę że w następnym semestrze spotęgujemy nasze możliwości i umiejętności :)

Inga.

autor: ingula94 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarz (1)
css.php