Analiza SWOT.

Na początek graficzne przedstawienie analizy rynku :) !

analiza

Jak wiadomo nie od dziś, ZAWSZE przy zakładaniu jakiejkolwiek firmy pojawiają się i słabe i mocne strony. Naszą najmocniejszą stroną zdecydowanie jest nasza oferta. Jest to jedyny lokal z takimi atrakcjami jak np. występy burleskowe (czyli taneczne), muzyczne, teatralne itp. dla klientów w pobliskim obszarze. (Jest to oczywiście tylko kilka przykładów naszych atrakcji, ale o tym później..)
Kolejną mocną stroną jest lokalizacja. Wspólnym głosem zostało powiedziane, że nasze przedsięwzięcie powinno znaleźć się w spokojnym, ale jednocześnie łatwo dostępnym (mam na myśli, wszelakie drogi aby dotrzeć do celu) miejscu. Wybraliśmy więc przestrzeń przy znanym hotelu Qubus w Wałbrzychu. Przy czym możemy zauważyć kolejną mocną stronę, gdyż goście pomieszkujący w hotelu zawsze dla rozrywki mogą wybrać się do lokalu oddalonym dosłownie kilka stóp od miejsca ich przebywania.

capture-20140604-211637

Jak można zauważyć powyżej, obok jest również stacja benzynowa.

Aby dotrzeć samochodem z centrum miasta do lokalu „Red Carpet”, wystarczy tylko jedna chwila..

dojazd autem

Nie można również pominąć mocnej strony jaką jest nasz zgrany zespół :) Jeżeli jeszcze się z nami nie zapoznaliście zapraszamy do zakładki „Nasz zespół”!

Szanse aby nasz lokal bez przerwy się rozwijał są bardzo duże. Przede wszystkim planujemy zatrudnić do pracy młode osoby, które przez swoją kreatywność wnosiłyby nowe interesujące projekty. Pozwoli im to zdobyć doświadczenie, rozwinąć się, a również zarobić. Jako iż byłyby to młode osoby, które pewnie uczęszczałyby do szkoły ich wkład polegałby przeważnie na pracy w weekendy, czyli również zatrudnimy osoby ze zdobytym już doświadczeniem co zmniejszyłoby poziom bezrobocia w naszym mieście.

Jak już pisałam, przy zakładaniu jakiejkolwiek działalności są i mocne i słabe strony. Naszą słabą stroną jest przede wszystkim to, że firma dopiero wchodzi na rynek. Pozostaje więc czymś nieznanym, ale.. wartym poznania.
Słabą stroną są również koszty utrzymania takiego lokalu.
Z zagrożeń możemy wymienić wysokie nakłady finansowe i duże pokłady czasu, jak i również niewielkie doświadczenie personelu w zarządzaniu.

Jeden komentarz

 • 15 kwietnia 2014 - 18:27 | Permalink
 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


  *

  Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  CommentLuv badge
  css.php