Biznesplan

  [źródło] Biznes plan – długofalowy i całościowy plan działalności organizacji gospodarczej lub realizacji przedsięwzięcia gospodarczego, który sporządzony jest w oparciu o kompleksową ocenę sytuacji strategicznej firmy. Plan stanowi dokument, w którym zawarte są cele organizacji lub przedsięwzięcia, sposób osiągnięcia opisanych celów oraz niezbędne zasoby przeznaczone do ich realizacji. Jest to narzędzie, które w jasny i czytaj dalej »

Sponsor szkoły..

Zdecydowaliśmy, że nasza szkoła będzie korzystać ze źródła finansowania, jakim jest sponsoring. Sponsoring niesłusznie bywa sprowadzany do form promocji towarów i produktów, bardziej adekwatnie należałoby go nazwać budowaniem wizerunku firmy. Mamy świadomość że zarówno sponsor jak i sponsorowany (tut. szkoła) są zobowiązani do określonych świadczeń w ramach umowy sponsoringu. W zamian za wsparcie finansowe, ze czytaj dalej »

Pogrzeb Generała

Piątek 30 maja 2014 roku znowu podzielił Polaków na dwie opozycje. Co jest powodem tego sporu ? Pogrzeb. Pogrzeb, który według ideologii chrześcijańskiej powinien jednoczyć w smutku po stracie człowieka, znowu zrobił dwie opozycje – tą lewicową oraz „demokratyczną”.  Czemu osoba generała Wojciecha Jaruzelskiego wywołuje takie kontrowersje ? Wywodził się z rodziny szlacheckiej, tak jak czytaj dalej »

29 Maja Dzień Weteranów/Nadanie imienia szkole

  Witam dzisiaj wszystkich, w tak szczególnym dniu, jakim jest  Dzień Weteranów.  Święto to obchodzimy od 2012 roku, jednakże Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ustanowił ten dzień w roku 2011. Dzień ten ma również swojego bliźniaka i jest to Międzynarodowy Dzień Uczestników Misji Pokojowych w ONZ. Święta te przywędrowały do nas z Ameryki, wspólnym celem jest uhonorowanie i oddanie czytaj dalej »

Statut :)

Zamieszczamy tutaj nasz statut Przeczytajcie uważnie, życzymy miłej lektury i zapoznania się z zasadami w naszej szkole. Zwróćcie uwagę na to, że tylko u nas jest taka różnorodność językowa… Statut Liceum Wojskowego nr XV im. Józefa Piłsudskiego

Nienawiść w sieci

AHOJ SZCZURY LĄDOWE! Każdy człowiek posiada uczucia. Niektórzy niestety zbyt często odwołują się do jednego -nienawiści.. Aczkolwiek jak wygląda definicja według wszystkim dobrze znanego serwisu Wikipedia? * Nienawiść – bardzo silne uczucie niechęci wobec kogoś lub czegoś, często połączone z pragnieniem, by obiekt nienawiści spotkało coś złego. Nienawiść bywa przeciwstawiana miłości i opisywana jako męczące uczucie, następujące w wyniku bólu związanego czytaj dalej »

Dlaczego … ?

Jak każdy młody obywatel, tak i wy zapewne macie wątpliwości co do przyszłej drogi życiowej. Jest to trudna decyzja, przez którą przechodzi każdy z nas. Lecz dlaczego warto być w wojsku ? Co jest interesującego w zawodzie żołnierza ? Co możecie zyskać dzięki naszej szkole ? Dam wam kilka powodów, które warto przemyśleć.     czytaj dalej »

Źródła finansowania

Naszym rozwiązaniem jest współpraca z wojskiem. Od którego to zakupimy poligon i starszy sprzęt po niższych cenach. Będzie to się odbywało na zasadach porozumienia o współprace z ministrem obrony narodowej. Jako podmiot musimy spełniać określone prawnie warunki foralnoprawne oraz mertytoryczne. Nasz wniosek musi być uzgodniony wcześniej z radcą prawnym pod względem prawnym i redakcyjnym. Ponadto czytaj dalej »

ACHTUNG!

Hej Hej! Wprowadziłam pewne zmiany w wyglądzie bloga. Więcej obrazków, więcej zakładek. Apropos zakładek, obrazki w zakładkach są z hiperłączem, więc jeśli chcecie przejść do notki, wystarczy kliknąć na obrazek! [edit] Stawiamy na minimalizm i stonowanie. PS. Mam nadzieję, że wygląd bloga wam się podoba. Pozdrawiam,

Analiza rynku

Analizując rynek dolnośląski, naszą konkurencją może być tylko Zespół Szkół nr 3 w Świdnicy ponieważ leży on stosunkowo blisko naszego miasta. Natomiast wrocławskie szkoły ze względu na odległość nie stanowią dla nas przeszkody dla rozwinięcia naszej działalności. Zwróciliśmy również uwagę , że wśród młodzieży wałbrzyskiej nie są te szkoły znane i to może być plusem czytaj dalej »

Nasza Szkoła na FB

Wraz z dniem 3-go maja nasza szkoła jest na facebooku. Fanepage został założony w celu reklamowania bloga. Wszystkich serdecznie zapraszamy do polubienia FANPAGE Do usłyszenia !    

Staramy się o wpis do ewidencji.

Naszym przedsięwzięciem jest 3 letnia szkoła ponadgimnazjalna niepubliczna, umożliwiająca uzyskanie świadectwa dojrzałości po zdaniu egzaminu maturalnego. Niepubliczne liceum dla prowadzenia działalności oświatowo-wychowawczej nie muszą posiadać uprawnień odpowiednich placówek publicznych. Następnym krokiem będzie zgłoszenie się do organu ewidencyjnego, w naszym przypadku ze względu na zasięg musimy zgłosić się do starosty powiatu. Nasze zgłoszenie powinno zawierać takie czytaj dalej »

NIE PRZEGAP!

Pomysłodawcą naszego plakatu zachęcającego do zapisania się do szkoły jest Joanna Mokrzycka i Karolina Stefańska. Grafikę wykonała Karolina, Joanna zajęła się napisami na niej. Uważamy, że zachęca ona ponieważ mocno oddziałowuje na emocje związane z teraźniejszą sytuacją na świecie. Jest to uważamy jedena z najlepszych form przekazu , by dotrzeć do młodego pokolenia oraz nieco czytaj dalej »

Analiza SWOT

Mocne strony:  Zapewnianie wysokiej jakość kształcenia. Wyspecjalizowana kadra szkoły. Baza, jej wyposażenie. Szkoła jest w dobrych relacjach między nauczycielami, uczniami i rodzicami. Słabe strony: Konieczność dojazdu do szkoły. Brak środków pieniężnych na ukończenie budowy internatu oraz stołówki. Szanse:  Staramy się o dotację, która umożliwi kontynuację budowy internatu. Rosnące zainteresowanie stosunkami społeczno-politycznymi wśród młodzieży. Zagrożenia:  Niska czytaj dalej »

Trochę muzyki i historii :)

Taka piosenka na pożegnanie smutnego weekendu  

Nowy nabór!

Wszystkich chętnych zapraszamy na dni otwarte, które odbędą się 12 kwietnia o godzinie 5:00 w Liceum Wojskowym nr XV w Wałbrzychu. Tylko do końca kwietnia oferujemy niższe ceny, szkolenia dotyczące czyszczenia broni oraz wiele innych interesujących bonusów. W dzisiejszej niepewnej sytuacji politycznej naszym celem jest przygotowanie młodych rekrutów do działań zbrojnych. Przejażdżka czołgiem i grochówka czytaj dalej »

Szalone wieczorki

Po ciężkiej pracy na ekonomii, nasz zespół chciał się zrelaksować. Niestety jesteśmy tak pracowitymi osobami, że opracowując strategie, postanowiliśmy zabawić się w dorosłych biznesmenów. Tak właśnie kończą się nasze piątki po ekonomii. Na strategii rozporządzaniem kapitałem, oraz wnikliwej analizie rynku. Pobudzamy również w miarę możliwości branże budowlaną. Więc tak nam mijają piątki…  

Już niedługo…

Jako przedsiębiorcze i pomysłowe osoby planujemy założyć prywatną szkołę wojskową, która umożliwi rozwój osobom zainteresowanym kształceniem w kierunku wojskowym w naszym regionie. Nasza oferta obejmuje: szkołę ponadgimnazjalną, 3-letnią, zakwaterowanie, wyżywienie, opiekę zdrowotną, edukacja na wysokim poziomie, profesjonalny sprzęt wojskowy, survival weekendowy  

css.php