Źródła finansowania

Witam. Dzisiaj chcemy zaprezentować państwu nasz pomysł skąd i jak znaleźć pieniążki na otworzenie naszej firmy. :)

Część środków na rozpoczęcie działalności zostanie zgromadzona ze źródeł prywatnych właścicieli, dysponujemy sumą 60 000 złotych. Część z nich będzie pozyskana od inwestorów takich jak urzędy pracy i banki. Pierwszą instytucją braną pod uwagę w planowanej działalności gospodarczej będzie Powiatowy Urząd Pracy w Wałbrzychu. Planujemy uzyskać z tego źródła łącznie 15 000 zł na rozpoczęcie działalności. Dodatkowe pieniądze w wysokości 30 000 zł mamy szansę uzyskać w ramach jednorazowej dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej, również z Powiatowego Urzędu Pracy w Wałbrzychu, w ramach Działania Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Drugim inwestorem, z którego pomocy planujemy skorzystać w późniejszym czasie działalności przedsiębiorstwa, jest bank, który udzieli nam kredytu w wysokości 20 000 zł. Biorąc pod uwagę brak jakichkolwiek zobowiązań oraz pokrycie przyszłego zobowiązania w majątku trwałym, nie powinno być problemu z uzyskaniem kredytu. Kredyt ten będzie częściowo przeznaczony na sfinansowanie tych potrzeb, których nie udało się pokryć z funduszy unijnych i urzędu pracy. Również w trakcie prowadzenia działalności przewidujemy pozyskanie inwestorów. Będzie to współpraca oparta głównie na reklamowaniu oraz polecaniu naszym klientom świadczonych przez te firmy produktów i usług.

pieniazki

źródło obrazka: http://pysznakontrowersja.blogspot.com/2012/11/pieniadze-streamy-i-inne.html

Jeden komentarz

 • Ula Małek
  10 czerwca 2014 - 09:26 | Permalink

  Bardzo ciekawy i rzeczowy wpis. Brawo!

  Polecam stronę http://www.bierzdotacje.pl/ [dostęp: 10.06.2014], jako źródło informacji, gdzie i kiedy można pozyskać środki na działalność.

  Pozdrawiam
  Ula

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  *

  Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  CommentLuv badge
  css.php