Rodzaj przedsięwzięcia

1. Podjęta decyzja o wyborze przedsięwzięcia wraz ze wskazaniem:

a) sposobu podjęcia decyzji

Mobile Shop(gastronomia i z dowozem do domu!). Decyzje podjęliśmy po wielogodzinnej naradzie i twardych negocjacjach w sprawie przyszłości naszej firmy.

b) odwołania się do badań

Do naszej decyzji przyczyniły się również badania przeprowadzone kilka tygodni wcześniej, które pomogły nam ustalić firmy o podobnym charakterze działające w naszej okolicy.

c) uzasadnienie(przynajmniej jeden argument)

Po przeprowadzeniu badań i przepytaniu okolicznych mieszkańców, wnioski wysnuliśmy sami. W okolicy brak jest sklepów oferujących usługi gastronomiczne z dowozem, a nie każdy ma czas ,aby „biegać” po dużych marketach.

 

2. Czy jest zapotrzebowanie na dany produkt/usługę/działalność?

Brak sklepów w rejonie działań naszej firmy oraz konkurencyjne ceny w stosunku do dużych marketów stawia nas w roli monopolu na tym terenie. Na produkty spożywcze zawsze jest popyt, dodatkowo jako jedyni oferujemy darmowy dojazd!

 

3. Kto może być odbiorcą proponowanych produktów/usług?

Nasza firma jest otwarta dla wszystkich! Naszym głównym celem jest zapewnienie klientom rodzinnej atmosfery oraz szybką i profesjonalną obsługę. Dla stałych klientów i hurtowych odbiorców mamy specjalne oferty.

 

4. Czy są podmioty, które świadczą takie same usługi na badanym rynku?

Na dzień dzisiejszy nie ma. Uważam, że w przyszłości również takowych nie będzie z powodu bardzo niskich cen, oraz wysokiej jakości świadczonych przez nas usług.

 

5. Na podstawie przeprowadzonych badań proszę wskazać, jakie szanse na rynku ma przedsięwzięcie?

Dzięki utrzymaniu najwyższych standardów, jesteśmy skazani na sukces.

 

6. Na podstawie przeprowadzonych badań proszę wskazać, jakie zagrożenia wiążą się na rynku z przedsięwzięciem?

Największym dla nas zagrożeniem jest wzrost podatku vat oraz akcyzy na paliwo, spowoduje to wzrost cen co może dać szanse młodym firmom ,aby przejąć naszych klientów.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php