ZUS

  ZUS – to Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest państwową jednostką organizacyjną posiadającą osobowość prawną, zajmującą się gromadzeniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne obywateli oraz dystrybucją świadczeń (np. emerytur, rent, zasiłków chorobowych lub macierzyńskich) w wysokości i na zasadach ustalonych w przepisach powszechnie obowiązujących.   Na lekcji pracowaliśmy w GRUPIE i wspólnymi siłami zrobiliśmy Mapę Myśli czytaj dalej »

Praca ze Wszystkimi z Grupy to Podstawa ! :]]]

Praca w Grupie to Podstawa !!! .. Lepiej się pracuje oraz więcej powstaje pomysłów A przy okazji dużo śmiechu i poznajemy kto ma jakie  zdanie na dany temat Myślimy jakie Nasza grupa ma MISJE  :] Tu mamy zdjęcie zrobione z zaskoczenia  :D

Zasady Opodatkowania Działalności Gospodarczej.

O To Nasza Praca w Grupach na Zajęciach  

Muzyczne Ciekawostki o Nas :)))

Pokażemy Wam Muzyczne ciekawoski o Nas, czego tak naprawdę najczęściej słuchamy na co dzień i o to przykładowe piosenki:    

Misja.

Trochę napiszemy co to Misja? Misja to fundament, dzięki któremu działa organizacja, jej sformułowanie wyraża problem oraz sposób jego rozwiązania.  Misja jest wizytówką firmy, z którą firma wychodzi na zewnątrz, to sens istnienia firmy.  Misja nie jest tym samym, co hasło reklamowe !  Dobra misja powinna: • określać wyraźnie cel działalności firmy, • wskazywać konkretne czytaj dalej »

Logo Naszej Firmy :)

Źródło Finansowania :)

Na lekcji Pani omawiała nam jak dojść do sukcesu finansowego, co zrobić aby zacząć cała firmę oraz później mieć pieniądze aby się utrzymać i działać jak najdłużej :]   Niżej opiszemy co to Źródło Finansowania   Źródło finansowania - zasób środków pieniężnych (kapitału)  finansujących określoną działalność lub przedsięwzięcie gospodarcze. Z punktu widzenia pochodzenia wyróżnia się źródła wewnętrzne czytaj dalej »

Strategie Marketingowe

Na jednej z lekcji dowiedzieliśmy się co to Strategie Marketingowe: 1) Strategie Marketingowe -oznacza zespół jasno określonych działań i zasad postępowania, które przedsiębiorstwo musi spełnić, aby efektywnie prowadzić swoją działalność i osiągnąć maksymalizację zysku Jej formułowanie to proces decyzyjny, polegający na wytyczeniu najistotniejszych problemów oraz okre śleniu sposobów ich rozwiązań. Strategią Naszego Zespołu jest sprzedaż instrumentów muzycznych oraz czytaj dalej »

analiza SWOT :]

Na zajęciach, zajmowaliśmy się ANALIZĄ SWOT.  Analiza SWOT jest metodą, która opisuje jak działa firma (albo pokazuje położenie firmy) w kategoriach tych czynników, które mają największy wpływ na działalność przedsiębiorstwa. Analiza ta polega na zidentyfikowaniu silnych i słabych stron danej firmy (jej wewnętrznych zasobów i możliwości), oraz na rozpoznaniu szans i zagrożeń jakie stają przed firmą czytaj dalej »

Określenie rodzaju przedsięwzięcia

Na jednej z ostatnich lekcji całą grupą postanowiliśmy, że założymy sklep muzyczny, aby tego dokonać postanowiliśmy, że założymy spółkę jawną. Aby założyć taką spółkę należy wykonać kilka czynności, które przedstawiliśmy w krótkiej prezentacji:Jak założyć spółkę jawną

css.php