Dziesięciu najlepszych wg Czterech Kamer.

Każdy z nas mas swoich faworytów, a po rozmowie stworzyliśmy następującą listę najlepszych współczesnych reżyserów:

  • Martin Scorsese
  • Woody Allen
  • Tim Burton
   Ada: Za oryginalność jaką cechują się wszystkie jego dzieła i śmiałość we wprowadzaniu owoców swojej nieokiełznanej wyobraźni do filmu. Jeżeli coś reżyseruje, to bardziej niż pewnym jest, że na filmie nie będziesz się nudzić. (Duża Ryba, Sweeney Todd, Charlie i fabryka czekolady)
  • Joel i Ethan Coen
   Ada: Potrafią wydobyć głębię znaczeń ukrytą w codziennych sytuacjach. Nie boją się mieszania konwencji, gatunków i łamania schematów, dzięki czemu ich dzieła są jeszcze bardziej interesujące. Przy tym każde z nich jest inne, dlatego ciężko jest podsumować całą twórczość braci Coen w kilku zdaniach. (Big Lebowski, Prawdziwe męstwo, Co jest grane, Davis?)
  • Christopher Nolan
   Adrian: cenię za niezwykle oryginalne scenariusze,ciekawą koncepcję, świetne, naturalne efekty i za to, że nawet ze średnich aktorów jest w stanie wyciągnąć 120%!
   Ulubione filmy: Trylogia o Mrocznym Rycerzu, Incepcja.
  • Quentin Tarantino
   Adrian: Pana Tarantino cenię przede wszystkim za poczucie humoru, świetną, prawdziwą treść, którą przekazuje, no i oczywiście jego kunszt aktorski…
   Ulubione filmy: Django, Pulp Fiction.
  • Wes Anderson
   Ola: Ze względu na niesamowity klimat jego filmów, przepiękne ujęcia, ogromne znaczenie kolorów, a przede wszystkim historie, które mieszają rzeczywistość z baśnią. Poza tym bardzo odpowiada mi humor w jego filmach.
  • David Fincher
   Ola: Za stworzenie naprawdę inteligentnych thillerów (i nie tylko), które poza rozrywką oferują także coś więcej. Potrafi świetnie trzymać widza w napięciu.
  • Marek Koterski
   Wiktoria: Bo byłoby przestępstwem nie umieszczenie w zestawieniu nikogo z rodzimych przedstawicieli gatunku, a za kultowe już historie losów Adasia Miauczyńskiego, miejsce M.Koterskiego zdaje się być uzasadnione. Charakterystyczny sposób prowadzenia widza; genialne, groteskowe przedstawienie ludzkich przyzwyczajeń i natręctw oraz nietypowy humor. Niekoniecznie „Wszyscy jesteśmy(…)” albo „Baby są jakieś inne”, ale wcześniejsze produkcje jak najbardziej na Tak.
  • Andrzej Jakimowski
   Wiktoria: Imagine, Imagine i jeszcze raz Imagine. Plus reszta. Jeśli ktoś widział – już wie; jeśli dopiero obejrzy – zrozumie.

A jaki byłby Twój wybór, Drogi Czytelniku? Nasze listy się pokrywają, czy może leżą na dwóch przeciwległych krańcach? Komentuj śmiało!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge