CSR

CSR, czyli społeczna odpowiedzialność biznesu. Podstawowym założeniem CSR jest odpowiedzialne i etyczne postępowanie biznesu względem grup społecznych, na które oddziałuje z możliwie największym poszanowaniem środowiska przyrodniczego. Ostanio naszym zadaniem było wypełnienie tabelki: Tabelka CSR   Tabelkę zrobiliśmy na pierwszej lekcji, z kolei na drugiej odbyła się debata na temat społecznej odpowiedzialności przedsiębiortsw. Przeciwna grupa była przeciw, nasza grupa czytaj dalej »

Jak odnieśc sukces?

MENEDŻER -  Jego zadaniem jest zarządzanie - planowanie i podejmowanie decyzji, organizowanie, przewodzenie-motywowanie i kontrolowanie. Marta, Agata i Łukasz zajęli sie opracowaniem cech i umiejętności skutecznego menedżera: 1. Cechy i umiejętności: – otwartość, okazywanie zaufania – konsekwencja - uczciwość, etyczne postępowanie - niekonwencjonalne myślenie – umiejętności tworzenia wizji, wyznaczanie kierunków 2. Kompetencje twarde: – doświadczenie – konkretna wiedza i umiejętności niezbędne czytaj dalej »

ZUS i Skarbówka.

Ostatnim tematem zajęć był Zakład Ubezpieczeń Społecznych, wyjaśnialiśmy także pojęcia z nim związne. Co to takiego? Pieniądze przez nas oddane, właśnie tam, mają wrócić do nas kiedy będziemy już na emeryturze. Oczywiście nie w pełni, ale coś tam wróci. Mieliśmy sporo do zrobienie i z większością sobie poradziliśmy. Poniżej w załącznikach przedstawione są efekty naszej czytaj dalej »

Podstawy ksiegowości i finansów

Zajęcia poświęcone księgowości i finansom pozwoliły nam na bliższe zapoznanie się z podatkiem  VAT. Dzięki temu otrzymalismy wzór produktów w jakich mozna go spotkać z oprocentowaniem wynoszącym 23%.  Naszym zadaniem było sporządzenie faktury między usługodawcą a usługobiorcą. Zadanie usprawniły nam pliki załączone do materiału, który otrzymaliśmy. Wykorzystaliśmy link: http://www.efaktury.org , ażeby  wykonać kosztorys  przed odliczeniem czytaj dalej »

VAT i takie tam

VAT jest podatkiem pośrednim, płacimy go praktycznie cały czas, jest nałożony na większość produktów i usług nam oferowanych. Płacimy go kupując chleb jak i pastę do zębów. Nakłada go państwo i nie ma możliwości by go uniknąć, gdyż jest wliczony w cenę produktu. Niektóre sklepy prowadzą wyprzedaże gdzie wartość podatku VAT jest odliczona, ale ten czytaj dalej »

Biznesplan

Ostatnio za zadanie otrzymalismy opracowanie biznesplanu, co też zrobiliśmy, oto rezultaty naszej pracy: Nasz biznesplan

Bez reklamy ani rusz

W obecnych czasach promocja jest naprawdę ważnym elementem marketingu. Dobra reklama, czyli reklama, która jest łatwa do zapamiętania i przyciągająca uwagę, zapewnia przedsiębiorstwu rozpoznawalność, a przede wszystkim klientów. Na zajęciach mieliśmy zrobić logo naszego przedsiębiorstwa, e-reklamę i wymyślić hasło reklamowe. Nasze logo wygląda następująco:   Nasze najlepsze hasło reklamowe to: Wrotkowanie – miłe czasu spędzanie. czytaj dalej »

Analiza SWOT naszego toru

Musieliśmy także sporządzić analizę strategiczną SWOT naszego przedsiębiorstwa. Wygląda ona następująco: Mocne strony: – monopol na rynku regionalnym – przewidywane duże zyski – możliwość szybkich awansów i zmian wśród kadry – wspracie finansowe, m. in. z UE – organizowanie imprez okolicznościowych Słabe strony: – początkowa cena bedzie stosunkowo wysoka w celu przeznaczenia pieniędzy na promocję czytaj dalej »

Nasza strategia marketingowa

Niedawno na zajęciach otrzymaliśmy za zadanie określenie strategi marketingowej, którą będziemy realizować w niedalekiej przyszłości, w dalekiej także. Zadecydowalismy o kilku sprawach. Misja naszego przedsiębiorstwa: Udostępnienie toru wrotkarskiego dla absolutnie każdego kto tylko będzie chętny. Cel działań marketingowych: Promocja naszego przedsiębiorstwa i zachęta do korzystania z niego. Elementy marketingu mix w odniesieniu do naszego przedsiębiorstwa:  czytaj dalej »

Umowa naszej spółki

Umowa:   Zawarta w dniu 14 marca 2o14r. w Gorzowie Wielkopolskim pomiędzy: 1. Marta Maćkała 2. Agata Kapelarz 3. Aleksandra Kaczałko 4. Łukasz Leder 5. Maksymilian Kozłowski 6. Mikołaj Jankowski zwanymi dalej wspólnikami zawarta została umowa następującej treści: 1. Wspólnicy oświadczają, że zawiązują spółkę cywilną w celu prowadzenia działalności gospodarczej. 2. Spółka zawarta jest na czytaj dalej »

css.php