Zaczynamy nasze przedsięwzięcie

Na szóstych i siódmych zajęciach ekonomii w praktyce poznaliśmy formy organizacyjno-prawne prowadzenia działalności gospodarczej i formy działalności organizacji pozarządowych, na temat tych działających na terenie Gorzowa Wielkopolskiego przygotowywaliśmy mapę źródeł. Dzięki temu potrafiliśmy określić czy zaspokojone są wszystkie potrzeby mieszkańców oraz to czy czegoś im brakuje. Podczas tych prac, podzieleni byliśmy na dwie grupy. Marta, Agata i Dominika zajęły się opracowaniem spółek osobowych: jawnej, partnerskiej oraz fundacji; Ewa, Kamil i Karol sporządzili lokalną mapę przedsiębiorstw oraz organizacji pozarządowych. Wspólnie analizowaliśmy otoczenie rynku, którego celem jest określenie jego atrakcyjności i zrozumienie możliwości i zagrożeń w odniesieniu do silnych i słabych stron danej firmy. Wszyscy wywiązali się ze swoich zadań, praca przebiegała w miłej atmosferze, a zdanie każdego z nas było brane pod uwagę. Marta wykazała się dużą kreatywnością proponując formy naszego przedsięwzięcia, jednak pomysłów było tak wiele, że nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji. Mam nadzieję, że uda nam się tego dokonać na następnych zajęciach ekonomii w praktyce :)

DSC_0049

Plakat przygotowany przez Martę, Agatę i Dominikę

DSC_0042

Marta prezentująca plakat dotyczący spółek osobowych: jawnej i partnerskiej

DSC_0044

Kamil i Karol :)

3 Komentarzy

 • Ula Małek
  7 marca 2014 - 08:30 | Permalink

  Z zainteresowaniem śledzę Wasze poczynania. Dokonanie szczegółowej analizy otoczenia, a także analizy form podejmowania działalności to podstawa każdego przedsięwzięcia. Wasz zespół ma już to częściowo za sobą.
  Duży plus za pracę zespołową i podział zadań. Sami zobaczyliście ile może jedna osoba, a ile zespół i nie mam tu na myśli tylko zdobytej wiedzy i umiejętności, ale pomysłów i spojrzenia na problem z wielu stron. Przyznaję, że informacja o kreatywności Marty wzbudziła moją ciekawość. Może w przyszłości na blogu umieścicie kilak cytatów z Waszych wypowiedzi. To może być ciekawa lektura.
  Na teraz gratuluję zaangażowania i jestem ciekawa wyboru formy. Czy firma, czy NGO? Jaki będzie rozdział głosów?
  Pozdrawiam Ula

 • Sylwia
  12 marca 2014 - 22:31 | Permalink

  A ja jestem pod wrażeniem Waszek kreatywności graficznej – pięknie rozwija się Wasz blog. Dopracowujecie jego elementy (główka jest po prostu świetna – czyj to talent?). I super zdjęcia, które dużo i o Was, i o Waszej pracy mówią. A zatem nie tylko przedsiębiorcy, ale i nieźli dokumentaliści z Was…
  Pozdrawiam

  • Ewa
   12 marca 2014 - 23:13 | Permalink

   Dziękujemy bardzo za miłe słowa; ja przygotowałam nagłówek : )

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  *

  Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  CommentLuv badge
  css.php