Biznesplan!

Na zajęciach zajmowaliśmy się przygotowywaniem biznesplanu dla naszej fundacji. Najpierw wszyscy wypełniliśmy opisy wnioskodawców, a następnie wspólnie planowaliśmy formę naszego biznesplanu. Po kolei omawialiśmy oraz analizowaliśmy każdy punkt. Nasza praca przebiegała w miłej atmosferze. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób przygotować MAKDEK na pozyskiwanie środków na różnego rodzaju działalności!

Nasz biznesplan (który wymaga jeszcze dopracowania) prezentuje się tak:

FUNDACJA MAKDEK – BIZNESPLAN

3 Komentarzy

 • 15 kwietnia 2014 - 10:06 | Permalink

  Wiem, że na Was zawsze można liczyć, a materiał o biznesplanie jest tego dobrym przykładem. Naprawdę cieszę się, ze spotkałam taki zespół, dla którego nauka jest przyjemnością, a każde zajęcia to przygoda.

  Przyznaję, że kosztowało mnie trochę pracy, aby przeczytać Wasz biznes plan. Dlatego zdaję sobie sprawę, że ile Was to kosztowało zaangażowania. Dlatego doceniam wysiłek i aktywność na zajęciach. Dodatkowo, aby w ten sposób przygotować materiał należny również pracować w domu, a nawet współpracować w zespole. Gdyby była możliwość przyznania gwiazdek w tym już miejscu, to na pewno mielibyście „maksa”.

  Chylę czoła za pracę i pozdrawiam Waszą nauczycielkę „ekonomii w praktyce”.

  Ula

 • 15 kwietnia 2014 - 10:43 | Permalink

  I jeszcze jeden wpis:)

  Przygotowanie tego typu wniosków to sztuka, dlatego Wasze mocne strony to:
  1) rodzaj proponowanej działalności,
  2) opis przedsięwzięcia – rzeczowy i konkretny,
  3) analiza SWOT punkt 3.8. – jestem pod dużym wrażaniem, bardzo dobry produkt,
  4) doceniam, że zmierzyliście się z budżetem,
  5) rzetelnie przygotowana prognoza ekonomiczna; jesteście w tym dobrzy.

  Nad czym zastanowiłabym się w przyszłości:
  1) Na pewno w stanie przygotowań do realizacji przedsięwzięcia, a także opisie dodatkowych umiejętności opisałabym informacje dotyczące współpracy w zespole i to co zrobiliście już jako grupa (zespół), czyli wszystkie umiejętności społeczne. Ponadto może warto opisać parę słów więcej – ale to w przyszłości – na temat autodiagnozy. Co o tym myślicie? Tak samo o zajęciach ekonomii w praktyce. To są również konkretne umiejętności i wiedza, które nabyliście i nabywacie. Nie możecie o tym zapomnieć.
  2) Dodałabym również prowadzenie bloga, jako element umiejętności, ale także element promocji Waszego przedsięwzięcia.
  3) W tego typu aplikacjach, kiedy opisujemy swoje umiejętności warto wskazać na te elementy, które są ważne z punktu widzenia projektu; i to zrobiliście. Może dobrze byłoby je opisać np. dwoma zdania. Co o tym myślicie?
  4) Kiedy w przyszłości będzie opisywać wydatki pamiętajcie, aby wszystko mocno uzasadnić (pkt 4.1.); ktoś musi wiedzieć dlaczego daje Wam pieniądze i na co zostaną przeznaczone; wtedy je otrzymacie. Np. Siedziba będzie miejscem spotkań i tam będzie odbywała się cześć zajęć. Ponadto lokal posłuży do bieżącej pracy fundacji i będą w nim prowadzone porady dla dzieci i młodzieży.
  5) Zestawienie wydatków 4.2. I tutaj pojawia się problem, przed którym staje większość wnioskodawców, bo musimy wskazać np. liczbę czyli 100 termin został podany, następnie cenę jednostkową 10 zł i wartość 1000 zł. Zwróćcie uwagę, że koszty lokalu znalazły się poniżej (pkt 5). Jest to trudne, przyznaję dlatego przygotowanie budżetu wniosku to sztuka, a jego wykonanie jeszcze większa.

  Pozdrawiam
  Ula

 • karolinastefanska96gmail.com
  17 maja 2014 - 20:33 | Permalink

  Perfekcyjny biznesplan, dopracowany w każdym szczególe. Widać, że włożyliście w niego dużo pracy i nie zapomnieliście o detalach . Podziwiam was za trud włożony w napisanie tak rozległej notki. Pozdrawiamy http://blogiceo.nq.pl/3lozespol5/
  karolinastefanska96gmail.com ostatnio opublikował…Praca zespołowa – jak i dlaczego?My Profile

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  *

  Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  CommentLuv badge
  css.php