Podstawy księgowości i finansów

Na zajęciach ekonomii w praktyce zajęliśmy się analizą aktów prawnych, w tym e-zasobów do określania form i zasad opodatkowania, uczyliśmy się przede wszystkim ich rozróżniania. Wypełnialiśmy także wybrane dokumenty księgowe występujące w przedsiębiorstwach i NGO. Pracą podzieliliśmy się na mniejsze grupy utworzone z naszego zespołu, aby zorganizować swój czas i ukończyć zadania podczas dwu-godzinnego bloku zajęć. Marta zajęła się sporządzeniem umowy o dzieło, Ewa z Karolem umowy zlecenie a Kamil wraz z Dominiką wypełnili tabelę z zajęciami pozwalającymi odróżnić umowy od siebie (umowa zlecenie, umowa o dzieło).

Karta pracy: podatek dochodowy od osób fizycznych – podmiot, przedmiot i stawki opodatkowania

DSC_0119

Karta pracy: podatek dochodowy od osób fizycznych – odliczenia, ewidencja, deklaracja podatkowa

DSC_0120

Przygotowane przez nas umowy:

• UMOWA ZLECENIE

- rachunek do umowy zlecenia

DSC_0122

• UMOWA O DZIEŁO

- rachunek do umowy o dzieło

Jeden komentarz

 • 15 kwietnia 2014 - 10:50 | Permalink

  I tym razem jest kolejny efekt Waszej pracy. Cieszy mnie, że pracujecie zespołowo, umiecie dzielić się pracą, a przede wszystkim tak wiele efektów umieszczacie na stronie. Super!

  Jestem zachwycona jak wypełniliście materiał o formach opodatkowania. Brawo!

  Zwróćcie uwagę, kiedy instytucja – w Waszym przypadku fundacja – zawiera umowę, to jest ona reprezentowana przez konkretne osoby i to te osoby podpisują się pod rachunkami, czy na umowach. W dokumencie założycielskim fundacji określiliście, kto będzie Was reprezentował na zewnątrz.

  Pozdrawiam i dziękuję za kolejny wartościowy wpis.
  Ula

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  *

  Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  CommentLuv badge
  css.php