Społeczna odpowiedzialność biznesu. Ekonomia społeczna.

Na zajęciach ekonomii w praktyce dowiedzieliśmy się czym jest ekonomia społeczna. Pojęcie ekonomii społecznej jest bardzo szerokie i dotyka wielu sfer życia społecznego. Jednak, chcąc znaleźć wspólny mianownik, można powiedzieć, że kluczową zasadą w tej idei jest prymat działania na rzecz ludzi (członków, podopiecznych) nad maksymalizacją zysku. Oznacza to, że dla jednostek ekonomii społecznej istotne znaczenie – obok celu gospodarczego – ma misja społeczna.

Zajmowaliśmy się także analizą CSR pod kątem strat i korzyści. Przeprowadziliśmy debatę zwolenników i przeciwników takiej formy innowacji przedsięwzięć.

DSC_0149

2 Komentarzy

 • Ula Małek
  19 czerwca 2014 - 18:42 | Permalink

  Witam,
  z przyjemnością przeczytałam materiał, który opublikowaliście na temat ekonomii społecznej; to ważny materiał, szczególnie, że teraz powstaje wiele podmiotów ekonomii społecznej.

  Zachęcam do lektury strony http://www.ekonomiaspoleczna.pl/ [dostęp: 19.06.2014]

  a także – kiedy nie korzystaliście z materiałów – do lekcji multimedialnej http://www.ceo.org.pl/pl/przedsiebiorczy/news/lekcja-przedsiebiorczosci-spolecznej-1 [dostęp: 19.06.2014].

  Na koniec, chcę Wam podziękować za zaangażowanie i pracę w projekcie, ciekawe wpisy i systematyczność. tacy uczniowie to skarb.

  Pozdrawiam
  Ula

 • Ula Małek
  28 czerwca 2014 - 00:36 | Permalink

  Miłych wakacji i raz jeszcze wielkie podziękowanie za współpracę.

  Pozdrawiam
  Ula

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  *

  Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  CommentLuv badge
  css.php