OCENA REALNOŚCI PRZEDSIĘWZIĘCIA

Jesteśmy już po ostatnich zajęciach z projektu. Prezentacja końcowa gotowa, zostało nam podsumowanie naszej działalności i ocenienie jej realności. Po wykonanym indywidualnie badaniu kompetencji, zajęliśmy się pytaniami, które pomogły nam ocenić naszą działalność, oto efekt naszej pracy: Co jest ważne: pomysł na działalność, czy osobowość człowieka? Osobowość człowieka jest ważniejsza, ponieważ bez zapału, przedsiębiorczości i czytaj dalej »

EKONOMIA SPOŁECZNA

CSR, czyli społeczna odpowiedzialność przedsiębiorstw. Podstawowym założeniem CSR jest odpowiedzialne i etyczne postępowanie biznesu względem grup społecznych, na które oddziałuje z możliwie największym poszanowaniem środowiska przyrodniczego. Na ostatniej lekcji naszym pierwszym zadaniem było wykonanie tabelki:   Podczas drugiej części lekcji odbyła się debata. Nasza klasa została podzielona na 2 grupy: przeciwników i zwolenników CSR. Nasza grupa miała czytaj dalej »

CZYNNIKI SUKCESU PRZEDSIĘWZIĘCIA

MENEDŻER jest to osoba,  której podstawowym zadaniem jest realizacja procesu zarządzania – planowanie i podejmowanie decyzji, organizowanie, przewodzenie-motywowanie i kontrolowanie. Tym zagadnieniem zajęli się Natalia, Mariusz oraz Mateusz. Stworzyli listę cech, własności, umiejętności i zachowań, jakie powinien prezentować skuteczny menedżer. Efekty ich pracy w załączniku. KLIK      

ROZLICZANIE Z ZUS I URZĘDEM SKARBOWYM

Spodziewaliśmy się, że prowadzenie własnego przedsiębiorstwa jest bardzo czasochłonne, jednak ilość składanych wniosków oraz deklaracji, przekroczyła nasze oczekiwania! Mimo wszystko pracujemy na „pełnych obrotach” i staramy się jak najlepiej wykonywać powierzone nam zadania. Ostatni temat dotyczył ZUS-u! Czym on jest? Dlaczego musimy na niego płacić? Odpowiedź jest bardzo prosta! M.in. regularne wpłaty mają zapewnić obywatelom czytaj dalej »

PODSTAWY KSIĘGOWOŚCI I FINANSÓW (2)

Kolejne zajęcia poświęciliśmy zagadnieniu dotyczącemu księgowości i finansów. Na podstawie, wcześniej umieszczonej informacji na temat VAT, mieliśmy uzupełnić mapę myśli pt. „Co wiemy na temat VAT’u?”  Tym zadaniem zajęli się: Mateusz, Natalia oraz Mariusz. Zajęło im to sporo czasu, ponieważ wszystkie informacje musieli szukać samodzielnie. Oto efekt ich pracy:   Kamila zajęła się fakturą VAT. czytaj dalej »

PODSTAWY KSIĘGOWOŚCI I FINANSÓW

Na ostatnich zajęciach zapoznaliśmy się z rodzajami opodatkowania. Wykonaliśmy kilka załączników, by przyswoić zdobyte informacje. Poniżej znajdują się zdjęcia dwóch materiałów ćwiczeniowych, które wykonywaliśmy indywidualnie. Następnie zajęliśmy się umowami. Klaudia z Justyną sporządziły umowę zlecenia. KLIK Rachunek: KLIK Mariusz z Natalią wykonali umowę o dzieło. KLIK Rachunek: KLIK   Podatek od towarów i usług (zwany czytaj dalej »

BIZNESPLAN

Biznesplan ma za zadanie wskazanie celów oraz sposobów i środków do ich osiągnięcia. Pozwala przygotować i przeprowadzić przedsięwzięcie. Na ostatnich zajęciach zajęliśmy się właśnie tym dokumentem. Moim skromnym zdaniem było ciężko. Wymagało dużo pracy, poświęcenia i zaangażowania, ale daliśmy radę. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszystko jest prawidłowo, jednak dopiero się uczymy i prosimy o czytaj dalej »

„REKLAMA DŹWIGNIĄ HANDLU!”

Reklama ma na celu przyciągnięcie uwagi oraz wzbudzenie zainteresowania produktem. Dobra, ciekawa reklama jest kluczem do sukcesu, pozwala wyróżniać się na tle innych przedsiębiorstw oferujących podobne produkty. Powinna być łatwo zauważalna, przyciągać uwagę, wyróżniać produkt, być łatwą do zapamiętania. Naszym zadaniem na zajęciach było stworzenie loga, hasła reklamowego oraz e-reklamy. Efekt naszej pracy ukazany jest na czytaj dalej »

WYBÓR STRATEGII MARKETINGOWEJ

Na zajęciach poznaliśmy trochę tajników marketingu. Pozwala on nam zachęcić oraz pozyskać klientów. Marketing jest jednym z czynników, które przyczyniają się do sukcesu. Mariusz oraz Mateusz zajęli się załącznikiem nr 3. Ich zadaniem było dokonanie analizy strategicznej SWOT. Oto rezultat ich pracy: Mocne strony (przedsiębiorstwa): stałe dochody konkurencyjność cen jakość wyposażenia duża różnorodność promocji Słabe czytaj dalej »

UMOWA I WNIOSEK

Aby założyć spółkę jawną należy sporządzić umowę w formie pisemnej oraz dokonać wpisu do rejestru przedsiębiorców (KRS). Oba dokumenty znajdują się w poniższych załącznikach WNIOSEK O REJESTRACJĘ PODMIOTU W REJESTRZE PRZEDSIĘBIORCÓW ZOBACZ UMOWA NASZEJ SPÓŁKI ZOBACZ  

css.php