Monthly Archives: Marzec 2014

„REKLAMA DŹWIGNIĄ HANDLU!”

Reklama ma na celu przyciągnięcie uwagi oraz wzbudzenie zainteresowania produktem. Dobra, ciekawa reklama jest kluczem do sukcesu, pozwala wyróżniać się na tle innych przedsiębiorstw oferujących podobne produkty. Powinna być łatwo zauważalna, przyciągać uwagę, wyróżniać produkt, być łatwą do zapamiętania. Naszym zadaniem na zajęciach było stworzenie loga, hasła reklamowego oraz e-reklamy. Efekt naszej pracy ukazany jest na czytaj dalej »

WYBÓR STRATEGII MARKETINGOWEJ

Na zajęciach poznaliśmy trochę tajników marketingu. Pozwala on nam zachęcić oraz pozyskać klientów. Marketing jest jednym z czynników, które przyczyniają się do sukcesu. Mariusz oraz Mateusz zajęli się załącznikiem nr 3. Ich zadaniem było dokonanie analizy strategicznej SWOT. Oto rezultat ich pracy: Mocne strony (przedsiębiorstwa): stałe dochody konkurencyjność cen jakość wyposażenia duża różnorodność promocji Słabe czytaj dalej »

UMOWA I WNIOSEK

Aby założyć spółkę jawną należy sporządzić umowę w formie pisemnej oraz dokonać wpisu do rejestru przedsiębiorców (KRS). Oba dokumenty znajdują się w poniższych załącznikach WNIOSEK O REJESTRACJĘ PODMIOTU W REJESTRZE PRZEDSIĘBIORCÓW ZOBACZ UMOWA NASZEJ SPÓŁKI ZOBACZ  

KRĘGIELNIA W KILKU KROKACH

W ostatnim tygodniu przeprowadziłyśmy z Justyną ankietę wśród uczniów naszej szkoły. Dzięki niej dowiedziałyśmy się, że młodzież uważa, że w Gorzowie Wielkopolskim nie ma wystarczającej ilości obiektów rozrywkowo-sportowych. Najczęściej wskazywanymi obiektami była kręgielnia (70%) oraz kino (52%). Wyniki przeprowadzonego badania utwierdziły nas w przekonaniu, że nasze przedsięwzięcie może odnieść sukces. Teraz kilka słów o tym, czytaj dalej »

KRĘGIELNIA!

W końcu podjęliśmy decyzję dotyczącą wyboru przedsięwzięcia, które będziemy realizować. Po długich przemyśleniach podjęliśmy decyzję, że będziemy prowadzić kręgielnię. Rozważaliśmy także opcję hotelu dla zwierząt. Decydującym argumentem przemawiającym za wyborem kręgielni był fakt, że w naszym  mieście jest tylko jedno takie miejsce. Młodzież często spotyka się poza domem i nie ma miejsca, w którym mogłaby spędzić przyjemnie czytaj dalej »

Przedsięwzięcie czas zacząć!

Na ostatnich, czyli szóstych i siódmych zajęcia ekonomi w praktyce zapoznaliśmy się z formami prawno-organizacyjnymi przedsiębiorstw oraz organizacji pozarządowych. Pierwszym zadaniem, które mieliśmy wykonać był plakat dotyczący spółek komandytowych oraz komandytowo-akcyjnych. Drugim zadanie, które wykonał Mariusz, była analiza rynku w naszym mieście, czyli Gorzowie Wielkopolskim. Celem było określenie, jakich miejsc brakuje, a jakich jest bardzo czytaj dalej »

css.php