Monthly Archives: Kwiecień 2014

PODSTAWY KSIĘGOWOŚCI I FINANSÓW (2)

Kolejne zajęcia poświęciliśmy zagadnieniu dotyczącemu księgowości i finansów. Na podstawie, wcześniej umieszczonej informacji na temat VAT, mieliśmy uzupełnić mapę myśli pt. „Co wiemy na temat VAT’u?”  Tym zadaniem zajęli się: Mateusz, Natalia oraz Mariusz. Zajęło im to sporo czasu, ponieważ wszystkie informacje musieli szukać samodzielnie. Oto efekt ich pracy:   Kamila zajęła się fakturą VAT. czytaj dalej »

PODSTAWY KSIĘGOWOŚCI I FINANSÓW

Na ostatnich zajęciach zapoznaliśmy się z rodzajami opodatkowania. Wykonaliśmy kilka załączników, by przyswoić zdobyte informacje. Poniżej znajdują się zdjęcia dwóch materiałów ćwiczeniowych, które wykonywaliśmy indywidualnie. Następnie zajęliśmy się umowami. Klaudia z Justyną sporządziły umowę zlecenia. KLIK Rachunek: KLIK Mariusz z Natalią wykonali umowę o dzieło. KLIK Rachunek: KLIK   Podatek od towarów i usług (zwany czytaj dalej »

BIZNESPLAN

Biznesplan ma za zadanie wskazanie celów oraz sposobów i środków do ich osiągnięcia. Pozwala przygotować i przeprowadzić przedsięwzięcie. Na ostatnich zajęciach zajęliśmy się właśnie tym dokumentem. Moim skromnym zdaniem było ciężko. Wymagało dużo pracy, poświęcenia i zaangażowania, ale daliśmy radę. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszystko jest prawidłowo, jednak dopiero się uczymy i prosimy o czytaj dalej »

css.php