Monthly Archives: Maj 2014

EKONOMIA SPOŁECZNA

CSR, czyli społeczna odpowiedzialność przedsiębiorstw. Podstawowym założeniem CSR jest odpowiedzialne i etyczne postępowanie biznesu względem grup społecznych, na które oddziałuje z możliwie największym poszanowaniem środowiska przyrodniczego. Na ostatniej lekcji naszym pierwszym zadaniem było wykonanie tabelki:   Podczas drugiej części lekcji odbyła się debata. Nasza klasa została podzielona na 2 grupy: przeciwników i zwolenników CSR. Nasza grupa miała czytaj dalej »

CZYNNIKI SUKCESU PRZEDSIĘWZIĘCIA

MENEDŻER jest to osoba,  której podstawowym zadaniem jest realizacja procesu zarządzania – planowanie i podejmowanie decyzji, organizowanie, przewodzenie-motywowanie i kontrolowanie. Tym zagadnieniem zajęli się Natalia, Mariusz oraz Mateusz. Stworzyli listę cech, własności, umiejętności i zachowań, jakie powinien prezentować skuteczny menedżer. Efekty ich pracy w załączniku. KLIK      

ROZLICZANIE Z ZUS I URZĘDEM SKARBOWYM

Spodziewaliśmy się, że prowadzenie własnego przedsiębiorstwa jest bardzo czasochłonne, jednak ilość składanych wniosków oraz deklaracji, przekroczyła nasze oczekiwania! Mimo wszystko pracujemy na „pełnych obrotach” i staramy się jak najlepiej wykonywać powierzone nam zadania. Ostatni temat dotyczył ZUS-u! Czym on jest? Dlaczego musimy na niego płacić? Odpowiedź jest bardzo prosta! M.in. regularne wpłaty mają zapewnić obywatelom czytaj dalej »

css.php