Za ciepło!

Czas leci szybko, do wakacji już rzut beretem..a my jeszcze dopieszczamy nasze wizje przedsiębiorstw czy fundacji. Oto efekty pracy na naszych ostatnich zajęciach:    

Prezentacja końcowa

Nie jestem pewna co do tego, czy powinnam umieścić tu tę prezentację, chociaż obstawiam że tak powinno być jak najbardziej.   http://prezi.com/daotcn0sdnce/studio-graficzne-qita/ 

Trochę o ekonomii społecznej..

CSR, czyli społeczna odpowiedzialność biznesu,  jest dobrowolną strategią uwzględniającą społeczne, etyczne i ekologiczne aspekty działalności gospodarczej oraz w kontaktach z interesariuszami. Jest to wkład biznesu w realizację polityki zbilansowanego rozwoju gospodarczego oraz taki sposób prowadzenia firmy, w którym celem priorytetowym jest osiągniecie równowagi między jej efektywnością i dochodowością a interesem społecznym.  Na ostatnich zajęciach grupa czytaj dalej »

Sylwetka menadżera

Menadżer jest osobą, której głównym zadaniem jest zarządzanie, czyli planowanie, podejmowanie decyzji, organizacja i bycie jednostką, która jest świetnym przewodnikiem.   Do umiejętności i cech dobrego menadżera należą: – pewność siebie – zorganizowanie – konsekwentność w wykonywaniu zadań – zdroworozsądkowość – asertywność – odporność na stres – umiejętność opanowania emocji – umiejętność rozwiązywania (i najlepiej czytaj dalej »

Rozliczenia z ZUS i Urzędem Skarbowym

Na ostatnich zajęciach dowiedzieliśmy się, jak rozliczać się z ZUS-em i Urzędem Skarbowym. Część materiałów została skończona, część nie… Jak już kiedyś napisałam, ciągle pracujemy nad dograniem zespołu.   Mapa myśli: Autorką jest Katarzyna Kołupajło. Jest to gif, proszę o kliknięcie w niego:) Jak widać, to zadanie jest baaardzo przydatne, aż je sobie wydrukowałam… i czytaj dalej »

Księgowość i finanse

Nasze ostatnie zajęcia podobnie jak poprzednie dotyczyły finansów i księgowości przedsiębiorstw.  Skupiliśmy się głównie na podatkach, a konkretnie VACIE. Jednym z naszych zadań na lekcji było stworzenie mapy myśli o tytule: „Co wiemy na temat VAT-u ? „. Jak się okazało całkiem sporo. Prace nad tym zadaniem ułatwiły nam informacje znalezione w internecie.Oto wyniki naszej czytaj dalej »

Value Added Tax

Vat jest podatkiem płaconym od towarów i usług •jest wliczany w cenę towaru lub usługi przez sprzedawcę •płacony przez przedsiębiorców od uzyskanego obrotu •podatnikami są wszyscy podmioty dokonujące opodatkowanych czynności niezależnie od ich statusu prawnego (m.in. osoby prawne jednostki organizacyjne nie mające osobowości prawnej ) •stawki podatku: -podstawowa to 23%, stosowana wobec wszystkich towarów i czytaj dalej »

Czas na umowę!

Na ostatnich, poniedziałkowych zajęciach, zajęliśmy się głównie analizą aktów prawnych, zapoznawaniem się z dwoma rodzajami umów, rodzajem opodatkowania i jego określaniem. Jak zwykle, by dobrze wykorzystać czas który mamy, podzieliliśmy się na mniejsze grupy by wykonać różne zadania. Oto efekty naszej pracy!   Karty pracy: Podatek dochodowy od osób fizycznych – podmiot, przedmiot i stawki czytaj dalej »

Plan na biznes, czyli biznesplan

NASZ BIZNESPLAN (należy otworzyć post i kliknąć w napis)   (Za wszelkie błędy z góry przepraszam – powody są w sumie trzy: jestem chora, koledzy nie dosłali swoich wniosków oraz do uzupełnienia niektórych komórek nie miałam potrzebnych informacji. Wszystko jednak zostanie poprawione i/lub uzupełnione.)  

Koncepcja na reklamę

Nasz pomysł na przedsiębiorstwo powoli się rozwija, wybraliśmy już strategie marketingową, przeprowadziliśmy analizę rynku,więc teraz przyszła pora na… reklamę.   Na zajęciach zapoznaliśmy się z różnymi jej formami, od banera do skyscrappera. Z wieloma z nich mieliśmy do czynienia po raz pierwszy. Choć wszystkie jej rodzaje początkowo wydawały się nam skuteczne i przyciągające uwagę postanowiliśmy czytaj dalej »

css.php