Pokaz filmu o wielokulturowej Warszawie – zapraszamy!

Pokaz filmu „Moja Warszawa” Marii Zmarz-Koczanowicz i spotkanie z reżyserką. To kolejny głos w dyskusji na temat warszawskiej tożsamości.

To portret stolicy nakreślony na podstawie wypowiedzi jej mieszkańców, m.in. Anny Beaty Bohdziewicz – fotografki, Małgorzaty Baranowskiej – poetki i historyczki literatury, Grzegorza Jarzyny – reżysera teatralnego, Tadeusza Sobolewskiego – krytyka filmowego i muzyków z grup Hemp Gru i Molesta Ewenement.

Każdy z nich dzieli się z widzem własnym, subiektywnym obrazem miasta, który nosi w sobie. Składają się nań miejsca kameralne, prywatne i te najbardziej znane, uwielbiane i znienawidzone. Za muzyczną oprawę filmu posłużyły utwory hip-hopowe oraz stare warszawskie szlagiery, doskonale ilustrujące Warszawę sprzed lat.

Podczas dyskusji z reżyserką postaramy się zastanowić, jaki obraz Warszawy wyłonił się ze spotkań twórczyni filmu z jej rozmówcami, czy wielość ambiwalentnych odczuć, subiektywnych pamięci i wrażeń, jakie składają się na odczuwanie tego miasta, definiuje złożony charakter tego miejsca? Czy Warszawa dziś, w 2013 roku, a więc 10 lat po nakręceniu filmu, nadal – a jeśli tak, to w jaki sposób – pozostaje wielowarszawą? Podczas dyskusji odwołamy się do wyników warsztatów filmowo-dziennikarskich realizowanych w Muzeum Historii Żydów Polskich pod hasłem „Wielowarszawa: tożsamość miasta”.

Wstęp bezpłatny.

21 listopada, godz. 20.00

Miejsce: Muzeum Historii Żydów Polskich (audytorium), Anielewicza 6

Fragment filmu możecie obejrzeć poniżej:

źródło: ngo.pl 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php