Protestantyzm – gra miejska

W czasie gry miejskiej o protestantyzmie uczniowie nie tylko poznawali historię kościołów protestanckich w Warszawie ale też m.in. tworzyli żywe rzeźby Adama Małysza i słuchali piosenek Eugeniusza Bodo. Dlaczego? Bo obaj panowie są/byli wyznawcami kościoła reformowanego.

Trasa była krótka, ale intensywna: uczestnicy zaczęli od kościoła ewangelicko-reformowanego, który znajduje się przy al. Solidarności – strzelistego, neogotyckiego budynku. Tu było wielkie zadanie organizacyjne, bo wszyscy uczestnicy musieli dostać karty pracy, mapki, przydział do grup. Ale tut też czekały pierwsze zadania: odcyfrowywanie starego biletu na historyczne otwarcie zboru, szukanie informacji o Reju i Łaskim, zapoznanie się z architekturą budynku.

A potem uczestnicy rozbiegli się po kolejnych punktach przez ogród saski. Tu było i recytowanie Reduty Ordona, i wsłuchiwanie się w tekst piosenki Bodo „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, i tworzenie żywych rzeźb Małysza. Ale uczestnicy dotarli także do luterańskiego zboru św. Trójcy, który – choć w remoncie – był źródłem kolejnych informacji, które zbierali uczniowie. A na koniec… grupy, które ukończyły grę dostały czekoladę pewnej firmy, której założyciel był protestanem… Wiecie, jakiej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php