Gra miejska o prawosławiu

5 czerwca odbyła się gra miejska o prawosławiu, którą zorganizowali uczniowie XIX Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie. A jak Wy poradzilibyście sobie z grą?

Gra była finałem projektu „Cztery strony Warszawy” dla jednej z grup uczniowskich pod opieką pani Katarzyny Wolskiej. Od kilku miesięcy uczniowie przygotowywali się do swojego zadania, wymyślali plan gryu i punkty oraz twórcze ćwiczenia. Grę postanowili rozpocząc od placu na Rozdrożu, gdzie znajdowała się niegdyś… cerkiew. Inna budynki, które uczestnicy gry (a było ich ok. 50) odwiedzili, miały już bardziej realny charakter. To m.in. Pałac Staszica – też swego czasu przekształcony na cerkiew, o czym nie każdy wie. Byli tez na pl. Krasińskich i w ogrodzie Saskim, gdzie znajduje się inna „wirtualna” już cerkiew, czyli rozebrany w dwudziestoleciu Sobór św. Aleksandra Newskiego. No i nie zabrakło też obecnie najbardziej kojarzonej z prawosławiem budowli warszawskiej, czyli praskiej cerkwi św. Marii Magdaleny. 

 

 

A Wy, czy potrafilibyście rozwiązać zadania z gry? Rozpoznalibyście właściwe ikony na zdjęciach? Wiecie, jak nazywał się projektant pałacu Staszica? A może potrafilibyście uargummentować, czy decyzja o rozbiórce soboru była waszym zdaniem właściwa. Sprawdźcie sami! Załączamy scenariusz gry w pdfie! 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php