Poznajemy islam

21 czerwca warszawska Ochota była miejscem, w którym uczniowie opowiadali warszawiakom o islamie. A to za sprawą finału dwóch projektów uczniowskich programu „Cztery strony Warszawy”.

Gra miejska po Parku Zachodnim oraz zwiedzanie meczetu i Ośrodka Kultury Muzułmańskiej – takie wydarzenia zaplanowali uczniowie dwóch warszawskich gimnazjów, by zapoznać swoich kolegów i mieszkańców Warszawy z tematyką islamu. Uczniowie opowiadali m.in. o świętach obchodzonych przez muzułmanów, pokazywali różne style architektoniczne słynnych meczetów na świecie i w Polsce, dzielili się wiedzą o elementach kultury arabskiej, np. baśniach tysiąca i jednej nocy. Dla młodszych dzieci były też atrakcje w postaci kolorowania arabesek i rozmowie o sztuce islamu.

Zadanie było niełatwe ze względu na niechętne islamowi nastroje społeczne, dlatego jesteśmy dumni z naszych uczniów, że podjęli się tego działania i skończyli je z sukcesem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php