Finał programu!

Co robiliśmy na finale? Oglądaliśmy swoje prace, dzieliliśmy się wrażeniami, tworzyliśmy wielokulturową mapę Warszawy oraz klepaliśmy się po plecach za dobrą robotę! Obejrzyjcie naszą relację. 

19 czerwca spotkaliśmy się, żeby podsumować program „Cztery strony Warszawy” i świętować sukcesy uczniów oraz uczennic w poznawaniu wielokulturowości. Było kolorowo, wesoło, ale momentami też refleksyjnie. Uczniowie z 6 warszawskich szkół spotkali się wczoraj w Marzycielach i Rzemieślnikach, żeby wspólnie świętować zakończenie projektu. Na spotkaniu obejrzeliśmy efekty ich prac w formie dynamicznej, zajawkowej animacji, a uczestnicy i uczestniczki poznawali projekty innych uczniów w grze bingo. Niektóre pytania okazały sie trudne i podchwytliwe (bo kto wie, czy w języku staro-cerkiewno-słowiańskim odprawiane są kazania w cerkwiach?), ale dzięki współpracy różnych grup udało się dobrze odpowiedzieć na większość zagadek. Podczas finału uczniowie i uczennice opowiadali o tym, co udało im się zrobić, czego się nauczyli, a co było wyzwaniem w programie. Okazało się, że najtrudniejsze było sprawiedliwe podzielenie się zadaniami w zespole, współpraca, ale też poradzenie sobie z presją czasu. Wyzwaniem było również zrozumienie odmiennych koncepcji i wartości, które wiążą się z poszczególnymi religiami oraz wyznaniami. Jednak uczniowie przyznali, że wiele się nauczyli – mieli okazję wystąpić w radio, sprawdzić się w rolach przewodników i organizatorów, a w wielu momentach także dobrze się bawić.

A na koniec wspólnie stworzyliśmy wielokulturową mapę Warszawy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php