Partnerzy programu

W ramach programu współpracujemy z czterema wspólnotami wyznaniowymi. Poznajcie je!

 

Parafia Prawosławna św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie 

Parafialna cerkiew św. Jana Klimaka jest jednym z charakterystycznych punktów wolskiego pejzażu. Położona jest na Cmentarzu Prawosławnym – największej prawosławnej nekropolii w Polsce o ogromnej wartości historycznej. Gospodarzem Parafii jest ks. proboszcz Mikołaj Lenczewski. Od wielu lat, w dniu 1 listopada duchowni Parafii wraz z katolickimi księżmi z sąsiedniego Kościoła św. Wawrzyńca biorą udział we wspólnej procesji i modlitwach za zmarłych.

Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie

Gmina skupia społeczność żydowską w Warszawie i wschodniej Polsce – zrzesza zarówno członków nurtu reformowanego w judaizmie, jak i ortodoksyjnych Żydów. Centrum życia religijnego Żydów warszawskich  jest obecnie ulica Twarda, gdzie znajduje się ortodoksyjna Synagoga im. Małżeństwa Nożyków – jedyna ocalała synagoga spośród kilkuset domów modlitwy i bożnic znajdujących się na mapie Warszawy przed wojną. W jej podziemiach działa także mykwa – rytualna łaźnia.

Muzułmańska Gmina Wyznaniowa w Warszawie 

Choć historia gminy sięga dwudziestolecia międzywojennego, dopiero w latach dziewięćdziesiątych wybudowano meczet, który mieści się na ulicy Wiertniczej w Wilanowie. Jest obecnie jedyną czynną świątynią islamu w stolicy, i jedną z pięciu w Polsce. Gmina prowadzi także Centrum Kultury Islamu.

 

Kościół_ewangelicko-reformowany_w_Warszawie_02Parafia Ewangelicko-Reformowana w Warszawie

Parafia Ewangelicko-Reformowana w Warszawie przynależy do Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP (KER) działającego obecnie w Polsce na mocy Ustawy z dnia 13 maja 1994 r. o stosunku Państwa do Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php