Sportowy Okrągły Stół

W roku szkolnym 2015/2016 Zespół Szkół Sportowych nr 1 przystąpił do programu „WF z Klasą”. Inicjatorem działań na terenie naszej szkoły jest pani Grażyna Błaszczak, którą wspierają nauczyciele uczący w wybranym do programu zespole klasowym: Kornelia Baljon, Mateusz Tosta i Maria Poznańska. Chcemy propagować w naszej szkole ciekawe lekcje wychowania fizycznego, ale także zajęcia pozalekcyjne. Naszym celem jest wyrobienie nawyku, ale także umiejętności spędzania aktywnie czasu wolnego.

2 września w klasie 6 a o profilu pływackim, wybranej do programu, przeprowadziliśmy „burzę mózgów”, aby wybrać najciekawsze propozycje zajęć sportowych. Będą one realizowane na lekcjach wf oraz w ramach tzw. zajęć integracyjnych wspólnie z rodzicami.

2 godziny atrakcyjnego „wuefu” mają być odskocznią od codziennego, żmudnego treningu pływackiego. Mają sprawić, młodzież będzie sięgała po inne formy ruchu w ramach doskonalenia sprawności swojej i swoich rodziców.

W ramach Sportowego Okrągłego Stołu powstała lista 30 propozycji na ciekawe zajęcia sportowe w ramach lekcji wf. Dokonaliśmy podziału, kto, które zajęcia przygotuje, oczywiście z pomocą nauczyciela. O ty że przystąpimy do programu wiedzieliśmy już w maju 2015 roku. Dlatego mieliśmy dużo czasu, aby się zastanowić jakie propozycje podać w czasie naszego pierwszego SOSu. Już wcześniej zorganizowaliśmy wspólny rajd rowerowy z rodzicami w pięknym terenie Rud Raciborskich po ścieżce edukacyjnej dlatego w ramach pierwszego zadania obowiązkowego wybraliśmy Rozruszanie rodziców.


SOS

SOS2

 

1.Zumba – Weronika, Natalia

2. Gra terenowa – Kuba Z., Kornel

3. Tor przeszkód – naturalne przeszkody –Mateusz

4. Jazda na rolkach – Zuzia W., Daniela

5. Squash – Magda

6. Układ ze wstążkami – Laura, Ala W.

7. Rower – Szymon

8. Halowa piłka nożna – Piotrek

9. Kot – Natalia

10. Piłka ręczna Tchoukball – Pan Mateusz, Pani Grażyna

11. Siłownia na powietrzu – Konrad

12. Siatkówka – Tytus

13. Ping – Pong – Daniela, Ala W.

14. Karate – Dawid

15. Koszykówka – Maciek

16. Kapsle – Daniela, Pan Mateusz

17. Zośka – Konrad, Piotrek

18. Piłka gumowa – Ala W., Weronika

19. Siatko noga – Zuza M

20. Tenis ziemny – Julia

21. Gra Pinokio – Magda, Weronika

22. Dis Golf – Miłosz

23. Bule – Ala Z.

24. Fitness – Julianna, Ala W., Zuzia M.

25. Zajęcia taneczne – Laura

26. Układy gimnastyczne – Laura

27. Skakanka – Oliwia, Julianna

28. Kręgle – Kuba H.

29. Guma – Karolina

30. Badminton – Julia, Zuzia W.

 Po przedstawieniu jakie mamy możliwości wyboru zadań obowiązkowych zdecydowaliśmy na następujące wybory: I semestr 1.Rozruszaj rodziców  2.Sport receptą na sukces.              II semestr  1.Innowacyjne zajęcia pozalekcyjne,  2.Wsparcie dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej

LAS Postanowiliśmy jako że będzie skierowany do najmłodszych klas. Jesteśmy dużą szkołą w której jest 21 oddziałów klas 1-3

Do programu przystąpiliśmy pierwszy raz dlatego jesteśmy ciekawi czy nowe propozycje wszystkim się spodobają. My w stosunku do naszych rówieśników z klas niesportowych mamy tyko 2 godziny zajęć na sali pozostałe 8 pływamy. Dlatego uważamy za dobry pomysł naszej trenerki aby spróbować czegoś nowego.

About Grażyna Błaszczak

Jestem trenerem pływania w Zespole Szkół Sportowych nr 1 w Chorzowie
This entry was posted in Bez kategorii, SOS. Bookmark the permalink.

3 Responses to Sportowy Okrągły Stół

 1. Anna says:

  Witajcie,

  dziękuję Wam za opis Sportowego Okrągłego Stołu. Przeczytałam go z zainteresowaniem. Bardzo podoba mi się, że Waszym celem w tym roku szkolnym jest wyrobienie nawyku i umiejętności aktywnego spędzania czasu wolnego. Świetnie, że nie zapominacie także o różnorodności na lekcjach :)
  Jak rozumiem WF z Klasą prowadzony jest tylko w jednej klasie w Waszej szkole?
  Ciekawa jestem jak do debaty przygotowywali się uczniowie? Czy propozycje, które padały podczas dyskusji pojawiały się na bieżąco, czy dzieci miały czas aby przemyśleć część z nich w domu?
  Domyślam się, że klasa pływacka ma dość sprofilowane i specjalistyczne lekcje WF-u. Tym bardziej duży plus za chęć rozszerzenia wachlarza zajęć sportowych w Waszej placówce i włączenie rodziców do wspólnych aktywności.
  A czy udało Wam się przedyskutować plusy i minusy dotychczasowych lekcji? Czy możecie podzielić się opiniami uczniów na ich temat? Co im się podoba najbardziej? Jakie dobre przykłady wymieniali najczęściej? Co ich zdaniem można jeszcze poprawić? Czy widzą jakieś niedogodności? Bardzo proszę o zamieszczenie w opisie kilku cytatów.
  Świetnie, że uczniowie aktywnie włączyli się w wybór propozycji na ciekawe zajęcia sportowe. To dobry start, aby otrzymać odznakę za innowacyjny WF :)
  Ich opis znajduje się tu: http://blogiceo.nq.pl/wfzklasa/odznaki/
  W Waszej relacji zabrakło mi jeszcze informacji o tym jakie zdania semestralne z puli proponowanej przez CEO zdecydowaliście się zrealizować w tym roku szkolnym – proszę uzupełnijcie to na blogu.
  A czy udało Wam się wyciągnąć jakieś wnioski, przemyślenia po debacie?
  Z przyjemnością przeczytam więcej o Waszym Sportowym Okrągłym Stole.

  Z serdecznymi pozdrowieniami
  Ania
  WF z Klasą

  • Grazka says:

   Uczniowie już pod koniec roku wiedzieli ze przystępujemy do programu WF z klasa, dlatego mieli całe wakacje aby się zastanowić co chcieliby robić na wf. W programie na razie uczestniczy tylko jedna klasa, ale w niektórych zadaniach kilku uczniów z inny klas( rodzeństwo). Mamy także rozszerzenie niektórych zadań o inne klasy.

 2. Bardzo mi sie podoba ten program w-f z klasą. I czekam na zumbę na stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge