Zadanie obowiazkowe I semestr Rodzinny Piknik klasy 6a w Pławniowicach

Bardzo byliśmy  ciekawi jak uda się nasz Piknik Wodny na który wyjeżdżamy my,  nasi rodzice, rodzeństwo oraz trenerzy. 12 września 2015 roku wyjechaliśmy do Pławniowic. Nasza trenerka która jest także instruktorem żeglarstwa już na nas czekała na bazie 50 Harcerskiej Drużyny Wodnej. (drużyna ta działa na terenie naszej szkoły). Podczas pikniku czekało na nas wiele atrakcyjnych zajęć. Już wcześniej przygotowaliśmy  zestawy szant które będziemy wspólnie śpiewać. Nasi gitarzyści zabrali oczywiście ze sobą gitary. Dla wszystkich były śpiewniki. Nasza przygoda zaczęła się od marszu na przystań. Każdy dostał swój kapok. Wspólnie uczyliśmy się jak wiosłować na kanadyjkach, jak zachowywać się na żaglówkach. Wyruszyliśmy aby popływać na sprzęcie wodnym. Było dużo Śmiechu i radości. Czas bardzo szybko leciała a my wszyscy zgłodnieliśmy. Osmażyliśmy kiełbaski , śpiewaliśmy szanty.  Trenerka zadała pytanie czy chcemy popływać na deskach surfingowych i pobawić się w rożne zabawy wodne z rodzicami (pomimo niezbyt ciepłej pogody). Odrzekliśmy chórem że tak i zaczepko się. Dostaliśmy wiosła za  pomocą nich odpływaliśmy, a nasi rodzice rzucali do nas linki ratownicze i w te sposób nas przyciągali. Kiedy my poszliśmy się przebierać to nasi rodzice rozegrali mecz siatkówki. Na zakończenie czekał nas marsz do samochodów no i pożegnanie. Tak wspaniale spędzaliśmy sobotę.  Uważamy ze pierwsze zadanie zostało wykonane.

‚Pogoda nam dopisała, lecz woda była dość zimna.
Ale szybko się przyzwyczailiśmy.

piknik4 piknik5

Pływaliśmy na kanadyjkach i omegach…
piknik piknik2

Śpiewaliśmy i piekliśmy kiełbaski. Z desek surfingowych często spadaliśmy, ale zbytnio nam to nie przeszkadzało…
piknik3 piknik1

Szkoda tylko, że ta niesamowita przygoda tak szybko się skończyła!

Ala Zaucha

About Grażyna Błaszczak

Jestem trenerem pływania w Zespole Szkół Sportowych nr 1 w Chorzowie
This entry was posted in Bez kategorii, Innowacyjne zajęcia pozalekcyjne, Rozruszaj rodziców. Bookmark the permalink.

2 Responses to Zadanie obowiazkowe I semestr Rodzinny Piknik klasy 6a w Pławniowicach

  1. Maria Poznańska says:

    Rodzice bardzo aktywnie włączyli się do zabawy. Pełna integracja, wspólnie spędzony czas.

  2. Katarzyna, Arkadiusz Mróz says:

    Wyjazd na piknik klasy 6a okazał się miło spędzonym czasem. Wspaniała organizacja trenerów pozwoliła dzieciom i rodzicom spędzić relaksujący dzień w miłym towarzystwie. Wspólny wyjazd dał dzieciom wiele radości, można było obserwować więź jaka między nimi się zawiązała. Widać było jak lubią spędzać czas w swoim gronie oraz w gronie swoich trenerów. Dla wielu był to czas spędzony bardzo aktywnie: pływanie na kajakach, omegach, ale największą radością okazało się pływanie na deskach.
    Upadek do wody z deski okazał się nie lada atrakcją. Trenerzy zorganizowali dla wszystkich ognisko z pieczeniem kiełbasy. Przy dźwiękach gitar mogliśmy wykazać się walorami głosowymi, nasz śpiew unosił się nad jeziorem. Piknik okazał się udanym wyjazdem, dzieci wróciły zadowolone ze wspólnie spędzonego czasu, rodzice zrelaksowani i bardziej zintegrowani. Wspaniałą atmosferę zawdzięczamy trenerom , mogliśmy podziwiać ich zaangażowanie i wspaniałą organizację. Oby więcej takich wyjazdów.

    Katarzyna, Arkadiusz Mróz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge