Przedstawiamy Nasza grę zespołową „Złap Kota”

YouTube Preview Image

Zasady gry „Złap kota”

W grze może brać udział dowolna liczba zawodników w zależności od wielkości pola na jakim gramy Na obu końcach boiska znajdują się bramki. Czas gry dwa razy po 10 min Drużyna atakująca zdobywa punkty wrzucając Kota do bramki przeciwnika, zaś drużyna broniąca stara się jej przeszkodzić i przejąć Kota. Zawodnicy nie mogą biegać z Kotem, po złapaniu go należy się zatrzymać i nie odrywając jednej nogi od podłoża, rzucić go do następnego zawodnika, zaś drużyna broniąca stara się jej przeszkodzić i przejąć Kota. Jeżeli Kot upadnie na ziemię, zostanie złapany poza boiskiem, zostanie przechwycony lub strącony na ziemię przez zawodnika drużyny broniącej, inicjatywę przejmuje drużyna która wcześniej broniła, a drużyna atakująca przechodzi do obrony. Nie ma bramkarzy, ale jednocześnie każdy zawodnik może blokować pole bramki, aby nie dopuścić do zdobycia punktów przez drużynę przeciwną.
W grze Złap Kota nie uczestniczą arbitrzy. Wszystkie kwestie sporne rozwiązują sami zawodnicy w myśl zasady fair play. W wypadku różnicy zdań sporne zagranie jest powtarzane.

Sprzęt:  Kotem może być dowolna maskotka, ringo, frisbee.

Bramki jeżeli są, można je zastąpić tyczkami.

Graliśmy w ta grę już wiele razy. Przedstawialiśmy na Zimowej Olimpiadzie Pomysłów. Nasi rodzice jak zaczęli grać to, nie chcieli skończyć a nam czas nie pozwalał dalej grać. Wspaniałe jest w tej grze że można w nią grać nie mając specjalnych przyborów można rzucać dowolną rzecz, biegać po dowolnej przestrzeni. Nawet w wodzie można w nią grać.

About Grażyna Błaszczak

Jestem trenerem pływania w Zespole Szkół Sportowych nr 1 w Chorzowie
This entry was posted in Bez kategorii, Innowacyjne zajęcia pozalekcyjne, Rozruszaj rodziców. Bookmark the permalink.

3 Responses to Przedstawiamy Nasza grę zespołową „Złap Kota”

 1. aniao76interia.pl says:

  Super gra! Moim dzieciom spodobała się już na Olimpiadzie, w szkole również zrobiła furorę:) Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów:)

  Ania Pawlica http://blogiceo.nq.pl/zdrowonasportowo/

 2. Izabela Pakuła says:

  Witaj Grażyna,
  Twoją grę „złap kota” już testowałam na dodatkowych zajęciach sportowych. My używaliśmy ringo. Postanowiliśmy zagrać w tę grę, bo bardzo spodobała się Ksaweremu- uczestnikowi Zimowej Olimpiady Pomysłów.
  My zamiast tyczek graliśmy do materacy, które mamy zawieszone na ścianach w sali. Super sprawdziła się zasada nie „wyrywania” sobie sprzętu i tego, że każdy zawodnik może brać udział w obronie dostępu do bramki.

  Super gra. Gratuluję pomysłu i wpisu, który może służyć jako dobra praktyka nauczycielska z Olimpiady Pomysłów z Klasą.

  Pozdrawiam Izabela Pakuła,
  Lokalny Lider, SP23 Bytom http://blogiceo.nq.pl/aktywnisp23bytom/

 3. Adrian says:

  Bardzo ciekawa gra, gratuluje pomyslu:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge