Podsumowanie całorocznej pracy

Sos    

Rozruszaj rodziców

W ramach tego zadania zorganizowaliśmy Piknig wodny już we wrześniu zorganizowanie pikniku pozwoliło lepiej zintegrować zarówno uczniów, jak i rodziców.  Na 25 uczniów w naszej klasie ,aż 23 uczestniczyło wraz z rodzicami i rodzeństwem w naszej zabawie. Wszyscy się wspaniale bawili.  Wszystko się udało zabrakło czasu na kolejne atrakcje.  Warto organizować takie wypady mamy wtedy lepszy kontakt zarówno z rodzicami jak i z dziećmi. Rok wcześnie byliśmy na rajdzie rowerowym w pięknym terenie Rudach Raciborskich. Biegi rodziców z dziećmi

Sport recepta na sukces.  Wyniki sportowe sukcesy na różnych zawodach, Nasz byly uczeń jedzie na olimpiadę. Mamy zaproszonego najwszechstronniejszego koszykarskiego freestyler’a na świecie Mieszko Włodarczyka

Innowacyjne zajęcia pozalekcyjne wyjazd na rolki cała klasa, spływ odrzański, Gra terenowa, gry w bule disc golf,  tchukbool . Zajęcia z tenisa stołowego, tenisa ziemnego. Warto organizować innowacyjne zajęcia. Moja praca, pomysły spowodowały że w nowym roku szkolnym otwieramy klasę rekreacyno- oudorową , w której będą lekcje oparte właśnie na nowych innowacyjnych sposobach na wf. Udało nam się przekonać innych, aby zostały zakupiony sprzęt, dzięki któremu możemy przedstawiać nowe ciekawe zajęcia.

 

Lokalna akcja sportowa

Zawody mikołajkowe

Festyn Wodny

Olimpijskie Dni Sportu Szkolnego od poniedziałku 20-22-06-2016 ruszają w naszej szkole. Wybieramy sportowca roku, Prezentują się uczniowie przedstawiając sportowe talenty. Również mamy konkurs na aktywności sportowe całych rodzin.

Wsparcie dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej

Uczestniczyłam w lekcjach wf dla klasy 2. Która przygotowałam na spotkanie w ramach Las organizowane w Chorzowie ”Chorzowskie pomysły na Wf”. Dzieci przygotowały skoki przesz gumę. Doskonale się bawiły na spotkaniu. To zaowocowało ze w ramach Olimpijskich dni sportu szkolnego Jest taka konkurencja dla uczniów klas 2, 3. Również moja współpraca spowodowała ze nauczycielki klas 2 chcą w przeszłym roku szkolnym realizować program WF z klasą. Wprowadziłam nauczycielkę na nasze spotkanie lokalne z Izą Pakuła, aby pokazać jak mogą ciekawe być zajęcia dla najmłodszych.

W klasie sportowej, która liczne wyjazdy na zawody dodatkowe godziny na treningi nie jest łatwo zorganizować jeszcze tak wiele różnych form aktywności. Zależało mi jednak, aby zarówno dzieci jak i rodzice poznali nowe formy aktywności. Uważam ze cel ten został osiągnięty

About Grażyna Błaszczak

Jestem trenerem pływania w Zespole Szkół Sportowych nr 1 w Chorzowie
This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

One Response to Podsumowanie całorocznej pracy

 1. Anna says:

  Dzień dobry,

  dziękuję za krótkie podsumowanie Waszej całorocznej pracy. Cieszę się, że aktywnie działaliście w programie, realizując Wasze pomysły z młodszymi klasami, rodzicami i społecznością szkolną.
  Blog prowadzony przez uczniów to bardzo nietypowa aczkolwiek atrakcyjna praktyka z Waszej strony. Z przyjemnością zapoznałam się ze wszystkimi wpisami :)

  Świetnie, że w ramach zadania wsparcie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej udało Wam się zorganizować zajęcia dodatkowe dla uczniów klas młodszych i że współpraca z Panią Kasią zaowocowała udziałem podczas Chorzowskiego Banku Pomysłów.

  Brawo za rozruszanie rodziców w ramach pikniku. Pomysł z plakatem na „Moja rodzinę w ruchu” również uważam za udany.

  Jeśli chodzi o innowacyjne zajęcia pozalekcyjne to jestem zachwycona faktem, że w przyszłym roku otwieracie nową klasę rekreacyjno – outdorową. Brawo! To duży sukces, który zawdzięczacie własnej, ciężkiej pracy. Myślę, że warto byłoby, gdybyście wszystkie Wasze pomysły na innowacyjne i atrakcyjne lekcje WF (jak golbool, zumba, capoira, wstążki gimnastyczne, gra w bule) opisali w taki sposób, aby inni mogli z tego skorzystać.
  Ogromnie cieszę się, że prowadzicie takie lekcje, ale pamiętajcie że w programie WF z Klasą staramy się przede wszystkim budować bazę materiałów edukacyjnych i dobrych praktyk, z których będzie mógł skorzystać każdy nauczyciel :)
  http://blogiceo.nq.pl/wfzklasa/poradniki/pomoc-przy-zadaniach/jak-zredagowac-wpis-aby-byl-dobra-praktyka/
  Doceniając Wasze zaangażowanie i kreatywność przypinam Wam dziś odznakę „Innowacyjny WF” i trzymam kciuki za Wasze nowe, fantastyczne pomysły w nowym roku szkolnym.

  Serdecznie gratuluję ukończenia III edycji programu WF z Klasą. Wszystkie zadania obowiązkowe (SOS, LAS i zadania semestralne) zostają Wam zaliczone. Do końca lipca zostaną do Was wysłane imienne dyplomy oraz Certyfikat dla szkoły.

  Mam nadzieję, że zmiany które udało Wam się wprowadzić zostaną w Waszej szkole na dłużej.

  Zachęcam do monitorowania aktualności w programach z Klasą (Szkoła z Klasą 2.0, Koduj z Klasą, Cyfrowa Akademia, Eduspaces).

  Życzę Wam słonecznych wakacji i aktywnego wypoczynku i jeszcze więcej sukcesów w przyszłym roku szkolnym.

  Z serdecznymi pozdrowieniami

  Ania
  WF z Klasą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge