Liga Klubów Śląskich rocznik 2006 zaczynamy od zwycięstwa

Z wysokiego C rozpoczął starty w Lidze Klubów Śląskich rocznik 2006, po 1 rundzie prowadzimy z przewagą ponad 100 punktów nad drugim zespołem.

1 runda odbyła się w dniu 19-11-2018 r. w Dąbrowie Górniczej. Nasz klub KS Piątka reprezentowało 21 zawodników, wszyscy spisali się bardzo dobrze, co przełożyło się na wynik drużyny.

Indywidualnie na podium stawali: Zuzanna Pilecka – 1 miejsce 100m stylem klasycznym oraz 2 miejsce 100m stylem zmiennym, Amelia Purchałka – 3 miejsce 200m stylem dowolnym, Szczembara Kinga – 3 miejsce 100m stylem klasycznym.

Tuż za podium uplasowali się dwukrotnie Kacper Porwik na 200m stylem dowolnym oraz 100m stylem klasycznym oraz Natalia Szpoton na 100m stylem klasycznym, która brązowy medal przegrała zaledwie o 0,14 sekundy.

Miejsca w pierwszej 10 zajęli ponadto: Dominika Bezak – 8 miejsce 200m stylem dowolnym, Przemysław Dziurski – 10 miejsce 200m stylem dowolnym, Marcin Juraś – 8 miejsce 200m stylem dowolnym, Amelia Purchałka – 5 m 100m stylem zmiennym, Kinga Szczembara – 5 m 200m stylem dowolnym, Grzegorz Warwas – 10 m 100m stylem motylkowym, 8 m 100m stylem zmiennym

Indywidualnie punktowali dla drużyny także: Mateusz Juraś, Hanna Korolczuk, Miłosz Siek, Dawid Woźnica. Ogromne emocje jak zawsze towarzyszyły sztafetom. Wspaniale spisały się nasze sztafety zmienne, aż trzy uplasowały się na miejscach punktowanych. Na 3 stopniu podium uplasowała się sztafeta numer 1 w składzie: Dziurski Przemysław, Pilecka Zuzanna, Warwas Grzegorz, Purchałka Amelia, Wysokie 6 miejsce zajęła sztafeta numer 2 w składzie: Juraś Marcin, Szpoton Natalia, Szczembara Kinga, Porwik Kacper, Na miejscu 11 uplasowała się sztafeta numer 3 w składzie: Korolczuk Hanna, Bezak Dominika, Juraś Mateusz, Siek Miłosz

W sztafetach dziewcząt bezkonkurencyjna była nasza sztafeta w składzie: Natalia Szpoton, Kinga Szczembara, Amelia Purchałka, Zuzanna Pilecka która nawet na moment nie oddała prowadzenia, prowadząc od pierwszej zmiany do samego końca wyścigu.

Sztafeta numer 2 w składzie: Bezak Dominika, Korolczuk Hanna, Holeczek Maja, Jochim-Pawlik Paula uplasowała się na miejscu 10.

W sztafetach chłopców tuż za podium na 4 miejscu uplasowała się sztafeta w składzie: Warwas Grzegorz, Porwik Kacper, Juraś Marcin, Dziurski Przemysław

A ostatnie punktowane 12 miejsce zdobyła sztafeta w składzie: Juraś Mateusz, Siek Miłosz, Mikolasz Arkadiusz, Woźnica Dawid

IMG_1401 IMG_1466 IMG_1489 IMG_1504 IMG_1512 IMG_1516 IMG_1520

Kolejne zawody z cyklu Liga Klubów Śląskich dopiero po nowym roku. Zawodników przygotowali trenerzy: Grażyna Błaszczak, Mateusz Tosta, Małgorzata Myrcik. Sprawozdanie przygotowała Pani Szczembara