KS Piątka Chorzów I miejsce w punktacji drużynowej

Za nami dwa dni zmagań w Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 13 letnich w pływaniu, które odbyły się w dniach 29-30.03.2019 r. w Dąbrowie Górniczej. Po pierwszym dniu rocznik 2006 prowadził z bardzo wyraźną przewagą ponad 400 punktów nad drugim zespołem, by po drugim dniu powiększyć swoją przewagę aż do 949 punktów.
W sumie zdobyliśmy 12 887 punktów oraz największą ilość medali, bo aż 11, w tym: 3  złote, 3 srebrne i 5 brązowych.
Emocji nie brakowało, nasi zawodnicy wspinali się na granice swoich możliwości i wielokrotnie pobijali swoje rekordy życiowe.
W pierwszym dniu indywidualnie na najwyższym stopniu podium dwukrotnie zameldowała się Zuzanna Pilecka – na 100 m. stylem motylkowym i 100 m. stylem klasycznym,
Przemysław Dziurski zajął 2 miejsce na 200 m. stylem grzbietowym,
Amelia Purchałka – została trzecią zawodniczką na dystansie 400 m. stylem dowolnym.
Tuż za podium uplasowała się Natalia Szpoton – na 100 m. stylem klasycznym oraz Amelia Purchałka na 100 m. stylem motylkowym.
Również nasza sztafeta 4×50 m. stylem zmiennym w składzie: Przemysław Dziurski (grzbiet), Zuzanna Pilecka (klasyk), Amelia Purchałka (motyl) oraz Marcin Juraś (dowolny) wywalczyła drugie miejsce.
Miejsc na podium nie brakowało również drugiego dnia, a wywalczyli je:
- Zuzanna Pilecka – 1 miejsce na 200 m. stylem klasycznym oraz 3 miejsce na 100 m. stylem dowolnym
- Przemysław Dziurski – 3 miejsce na 100 m. stylem grzbietowym
- Kacper Porwik – 3 miejsce na 200 m. stylem klasycznym
- Amelia Purchałka – 2 miejsce na 200 m. stylem zmiennym
- Natalia Szpoton – 3 miejsce na 200 m. stylem klasycznym.
Tuż za podium uplasowali się Kinga Szczembara na 200 m. stylem klasycznym oraz Kacper Porwik na 200 m. stylem zmiennym.
Dzielnie walczyły nasze sztafety dowolne, dwie pierwsze sztafety zajęły odpowiednio 5 i 6 miejsce, uzyskując bardzo dobre czasy, a tym samym pokaźną zdobycz punktową dla klubu.
Runda finałowa dopiero w czerwcu, ale już w najbliższy weekend Mistrzostwa Szkół Sportowych w Raciborzu – znów będzie się działo.
Gratulujemy zawodnikom i trenerom osiągniętego wyniku – wielkie brawa.
Amelia Amelia200zmDruzynaKacperPrzemekPrzemek200grzStart żabkarekSztafetazmZuzaZuza NataliaZuzamotIMG_6020IMG_6022IMG_6026IMG_6037IMG_6057IMG_6120IMG_6148IMG_6231
IMG_6348IMG_6388IMG_6428IMG_6492IMG_6497IMG_6682IMG_6716YouTube Preview Image

About Grażyna Błaszczak

Jestem trenerem pływania w Zespole Szkół Sportowych nr 1 w Chorzowie
This entry was posted in Bez kategorii, Sukces sportowy, Zawody pływackie. Bookmark the permalink.