Piątka na piątkę

W dniach 6-7.04.2019 r. 10-cio osobowa reprezentacja naszej szkoły zawodników z rocznika 2006 w składzie:
- Bezak Dominika, Dziurski Przemysław, Juraś Marcin, Juraś Mateusz, Pilecka Zuzanna, Porwik Kacper, Purchałka Amelia, Szczembara Kinga, Szpoton Natalia, Warwas Grzegorz brała udział w bardzo silnie obsadzonych Mistrzostwach Polski Szkół Sportowych, w kategorii I – szkoły podstawowe grupa młodsza.
W zawodach punkty były przyznawane za udział w finałach oraz miejsca zajęte przez sztafety. Rozgrywane były finały A oraz B. Dzięki bardzo dobrej postawie naszych zawodników, z których każdy ma na swoim koncie indywidualne występy w finałach oraz zaciętej walce sztafet udało nam się wywalczyć w tej rywalizacji 5 miejsce w klasyfikacji generalnej, tuż za zespołami z Warszawy, Krakowa oraz Oświęcimia.
Nasi reprezentanci w finałach według konkurencji:
200 dowolny dziewcząt: Purchałka Amelia – 4 miejsce Finał B
200 dowolny chłopców: Juraś Mateusz – 5 miejsce oraz Juraś Marcin – 6 miejsce Finał B
100 klasyczny dziewcząt: Pilecka Zuzanna – 2 miejsce oraz Szpoton Natalia – 8 miejsce Finał A, a także Szczembara Kinga – 3 miejsce Finał B
100 klasyczny chłopców: Porwik Kacper – 7 miejsce Finał B
200 grzbietowy chłopców: Dziurski Przemysław – 3 miejsce Finał A
200 zmienny dziewcząt: Purchałka Amelia – 8 miejsce Finał A oraz Szpoton Natalia 7 miejsce Finał B
200 zmienny chłopców: Warwas Grzegorz – 5 miejsce oraz Juraś Mateusz – 6 miejsce finał B
50 dowolny dziewcząt: Pilecka Zuzanna – 6 miejsce Finał A oraz Bezak Dominika – 2 miejsce Finał B
50 dowolny mężczyzn: Juraś Marcin – 6 miejsce oraz Dziurski Przemysław – 8 miejsce Finał B
100 dowolny dziewcząt: Purchałka Amelia – 2 miejsce Finał B
100 dowolny chłopców: Juraś Mateusz – 4 miejsce oraz Juraś Marcin – 5 miejsce Finał B
200 klasyczny dziewcząt: Pilecka Zuzanna – 2 miejsce, Szpoton Natalia – 5 miejsce oraz Szczembara Kinga – 8 miejsce Finał A
200 klasyczny chłopców: Porwik Kacper – 4 miejsce Finał B
100 grzbietowy chłopców: Dziurski Przemysław – 7 miejsce Finał A oraz Juraś Marcin – 2 miejsce Finał B
100 motylkowy dziewcząt: Pilecka Zuzanna – 1 miejsce oraz Purchałka Amelia – 2 miejsce Finał B
100 motylkowy chłopców: Juraś Mateusz – 3 miejsce oraz Warwas Grzegorz 6 miejsce Finał B

Nasze sztafety wywalczyły odpowiednio:
sztafeta mieszana 4×50 m. stylem zmiennym 1 w składzie: Dziurski Przemysław, Pilecka Zuzanna, Purchałka Amelia, Juraś Marcin – 8 miejsce,
sztafeta 2 w składzie: Bezak Dominika, Szpoton Natalia, Warwas Grzegorz, Juraś Mateusz – 10 miejsce
sztafeta 4×100 m. stylem dowolnym dziewcząt w skłądzie: Bezak Dominika, Szpoton Natalia, Purchałka Amelia, Pilecka Zuzanna – 6 miejsce
sztafeta 4×100 m. stylem dowolnym chłopaków w składzie: Dziurski Przemysław, Porwik Kacper, Juraś Marcin, Juraś Mateusz – 5 miejsce

Po dwóch dniach zmagań wypełnionych po brzegi od samego rana do późnego wieczora, nasi zawodnicy wrócili do domów zmęczeni, ale z poczuciem dobrze wypełnionego obowiązku i satysfakcją z osiągniętego wyniku.
IMG_6881 IMG_7768
Brawo za walkę i ogromne gratulacje dla zawodników i trenerów.

About Grażyna Błaszczak

Jestem trenerem pływania w Zespole Szkół Sportowych nr 1 w Chorzowie
This entry was posted in Bez kategorii, Sukces sportowy, Zawody pływackie. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge