Prezentacja końcowa

http://prezi.com/iz9ndcgjaty8/edit/#32_2475237

Nasz kosztorys

NASZE KOSZTA ZNAJDZIESZ TU: Koszta

Umowa spółki cywilnej

UMOWA SPÓŁKI CYWILNEJ

Plusy i minusy leasingu/kredytu

Plusy: – małe koszty początkowe – użytkowanie od pierwszego dnia trwania umowy – leasingodawca załatwia wszystkie formalności sam Minusy: – firma nie jest właścicielem zakupionego produktu – koszty całkowite są wyższe – ograniczenie wiarygodności dla początkujących firm – w przypadku niewypłacalności bank zabiera wszystko  

Klient

Nasza firma będzie znajdować się w Gdańsku dlatego większość naszych klientów będzie z okolic Trójmiasta. Zamierzamy ułożyć naszą ofertę pod kątem klientów w wieku miedzy 13 a 30 rokiem życia, którzy lubią spędzać czas po za domem i próbować nowych, ciekawych smaków.

Dostawcy

Nasza firma to lokal gastronomiczny, w którym będzie można kupić taco. Zamierzamy kooperować tylko z dostawcami świeżych i zdrowych produktów w rozsądnej cenie. Produkty, które będziemy zamawiać to: – mąka – owoce i warzywa takie jak np. pomidory i kukurydza – mięso wieprzowe      

Konkurencja

Naszą największą konkurencją są restauracje szybko obsługowe takie jak McDonald i KFC.  Ich bardzo mocnymi stronami jest dobrze wypromowana i znana marka oraz szeroki zakres menu. Za to ich słabymi stronami jest ich zła opinia, która mówi, że są to bary pełne chemii i tuczącego jedzenia. Nasza firma zamierza wykorzystać słabe strony naszej konkurencji i czytaj dalej »

Możliwe źródła finansowania

Otworzenie własnej działlności gospodarczej wiąże się z dużymi nakładami pieniędzy. Środków potrzebnych na poprowadzenie spółki można szukać wśród członków rodziny, przyjaciół lub w innych instytucjach. Bank: – Kredyt udzielany jest na określony cel. Zazwyczaj jednak jest bardzo nie korzystny lub w ogóle nie chce nam bank go udzielić – leasing skupia cechy umowy dzierżawy oraz kredytu. czytaj dalej »

Spółka cywilna

Po przeanalizowaniu różnych możliwych form działalności naszej spółki wyrabliśmy spółkę cywilną. Działalność spółki cywilnej reguluje Kodeks Cywilny, z godnie z którym wspólnicy spółki zobowiązani są do dążenia do osiągnięcia założonego celu gospodarczego poprzez działanie w sposób oznaczony i wnoszenie wkładów. Głównymi zaletami spółki cywilnej jest: – to, że każdy ze wspólników ma taki sam wpływ czytaj dalej »

Nasza działalność – budka „Jaco Taco”

Po wielu propozycjach i dłuższym zastanowieniu postanowiliśmy założyć placówkę gastronomiczną, w której będziemy sprzedawać taco. Doszliśmy do wniosku, że ze wszystkich rodzajów działalności jakie możemy poprowadzić, usługi gastronomiczne są najbardziej przyszłościowe. W czasach kiedy ludzie mają co raz mniej czasu w ciągu dnia bardzo popularne stało się jedzenie czegoś szybkiego na mieście. Budka z taco czytaj dalej »

css.php