Rodzaj przedsięwzięcia

NASZE PRZEDSIĘWZIĘCIE – BUDKA „JACO TACO”

Po wielu propozycjach i dłuższym zastanowieniu postanowiliśmy założyć placówkę gastronomiczną, w której będziemy sprzedawać taco. Doszliśmy do wniosku, że ze wszystkich rodzajów działalności jakie możemy poprowadzić, usługi gastronomiczne są najbardziej przyszłościowe. W czasach kiedy ludzie mają co raz mniej czasu w ciągu dnia bardzo popularne stało się jedzenie czegoś szybkiego na mieście. Budka z taco jest bardzo dobrym pomysłem, ponieważ można w niej kupić szybkie i smaczne jedzenie i spróbować czegoś nowego bez wyjazdu za granicę. Właśnie to dało przewagę budce „Jaco Taco” nad innymi pomysłami.

SPÓŁKA CYWILNA

Po przeanalizowaniu różnych możliwych form działalności naszej spółki wyrabliśmy spółkę cywilną. Działalność spółki cywilnej reguluje Kodeks Cywilny, z godnie z którym wspólnicy spółki zobowiązani są do dążenia do osiągnięcia założonego celu gospodarczego poprzez działanie w sposób oznaczony i wnoszenie wkładów.

Głównymi zaletami spółki cywilnej jest:

- to, że każdy ze wspólników ma taki sam wpływ na decyzje dotyczące firmy

- łatwość założenia i prowadzenia takiej spółki

- możliwe do wyboru wszystkie formy opodatkowania

Głównymi wadami spółki cywilnej jest:

- to, że każdy ze wspólników musi rejestrować się osobno

- pełna i równa odpowiedzialność wszystkich wspólników za działalność spółki

- to, że każdy wspólnik musi być zaangażowany w bieżące sprawy spółki

UMOWA-SPÓŁKI-CYWILNEJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php